خبر/

آمریکا، «آنز» را به عنوان رئیس‌جمهور بولیوی به رسمیت شناخت

1398/08/23 - 09:52 - کد خبر: 6459 نسخه چاپی

نصر:بعد از اقدام «جنینه آنز» قانونگذار مخالف دولت سابق بولیوی در اعلام خود به عنوان جانشین «اوو مورالس»، دستیار وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن آنز را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت بولیوی» به رسمیت می‌شناسد.

به گزارش نصربه نقل از فارس، در حالی که «اوو مورالس» تحولات جاری در بولیوی را «جنایت بارترین کودتای جهان» خوانده است، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور «نیمکره غربی» (آمریکای لاتین) ضمن حمایت از اقدام «جنینه آنز» معاون دوم مجلس سنای بولیوی و قانونگذار مخالف مورالس در اعلام خودش به عنوان رئیس جمهور اعلام کرد، واشنگتن آنز را رئیس جمهور موقت بولیوی می شناسد.

«مایکل جی کوزاک» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی در پیامی توئیتری نوشت: « آنز رئیس موقت سنا (در بولیوی) طبق قانون اساسی بولیوی، مسئولیت های ریاست جمهوری این کشور را برعهده گرفته است. ما آماده همکاری با او و دیگر مقام های غیرنظامی بولیوی هستیم تا آنها طبق قانون اساسی بولیوی، هر چه زودتر انتخابات آزاد و منصفانه را در کشور ترتیب دهند».

 


«مایکل جی کوزاک» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی

 

آمریکا در شرایطی آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت شناخته که پیش از این نیز این کشور در اقدامی غیرقانونی و مداخله جویانه درباره ونزوئلا، «خوان گوایدو» رئیس جمهور خودخوانده را به عنوان «رئیس جمهور قانونی ونزوئلا» به رسمیت شناخته بود.

حمایت دستیار «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از اقدام جنینه آنز در شرایطی صورت گرفته که اوو مورالس به شدت از اقدام این سناتور دست راستی و مخالف دولت سابق بولیوی انتقاد کرده و تحولات جاری کشورش را «خیانت بارترین و وحشتناک ترین کودتا در تاریخ» خوانده است.

مورالس که به مکزیک پناهنده شده است، افزود: «سناتور دست راستی افراطی و وابسته به کودتاچیان، بدون به حد نصاب رسیدن قانونگذاران در مجلس و در جمع حامیانش و با کمک نیروهای مسلح و پلیس که مردم را سرکوب می کنند، خودش را رئیس سنا و سپس رئیس جمهور موقت خواند».

انتهای پیام/

آمریکا، «آنز» را به عنوان رئیس‌جمهور بولیوی به رسمیت شناخت نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار