خبر/

علت اختلال در سامانه گذرنامه فرودگاه امام چه بود؟

1401/03/14 - 18:11 - کد خبر: 64572 نسخه چاپی

نصر: در پی وقفه کوتاه‌مدت در ورود و خروج مسافران در فرودگاه امام خمینی نیز رئیس اداره کنترل مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره)، گفت: این وقفه به دلیل نقص سخت افزاری یکی از سرورهای سامانه کنترلی ترددی اتفاق افتاد که به سرعت، برطرف شد.

به گزارش نصر، بامداد امروز فرودگاه امام خمینی (ره) از ساعت حدود ۱۲ و ۳۰ دقیقه تا ۲ و ۳۰ دقیقه به مدت دو ساعت با وقفه در پذیرش و اعزام مسافران مواجه شده بود که به گفته مسئولان فرودگاه امام خمینی (ره) بر خلاف شایعات منتشر شده در فضای مجازی هیچ خبری از هک نبود.
سرهنگ حیدری سیرت - رئیس اداره کنترل مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار کرد: سامانه کنترل تردد در مرز اساسا در بستر اینترنت قرار ندارد و به همین دلیل از دیگر سامانه‌های ناجا جداست و قابل هک نیست.
وی افزود: اتفاقی که دیشب رخ داد بسیار نادر بود و دلیل آن این بود که یکی از سرورهای این سامانه با مشکل و نقص سخت افزاری مواجه شد اما تا زمانی که بتوانیم سرور پشتیبان را جایگزین و فعال کنیم حدود یک ساعت زمان برد. بنابراین مسافران خروجی فرودگاه حدود نیم ساعت و مسافران ورودی حدود یک ساعت منتظر ماندند.
رئیس اداره کنترل مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن عذرخواهی از همه مسافران بابت تاخیر به وجود آمده گفت: به محض بروز این مشکل به همه ایرلاین‌ها اعلام کردیم که هیچ مسافری نباید از پرواز جا بماند و در این زمان پروازها حدود ۱۵ تا ۵۰ دقیقه با تاخیر انجام شد.
انتهای پیام/
علت اختلال در سامانه گذرنامه فرودگاه امام چه بود؟ خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار