فرماندار آذرشهر؛

پایتخت سنگ تراورتن ایران شهرک صنعتی ندارد

1401/03/12 - 14:13 - کد خبر: 64463 نسخه چاپی

نصر: فرماندار آذرشهر گفت: پایتخت سنگ تراورتن ایران شهرک صنعتی ندارد و باید جلوی خام فروشی سنگ این منطقه را گرفت.

به گزارش نصر، شمسعلی محمودیان ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آذرشهر بیان کرد: با اینکه از نظر تولیدات محصولات باغی رتبه اول را داریم ولی به دلیل خشکی دریاچه ارومیه و کاهش آب‌های زیرزمینی شاهد شوری خاک باغ‌های این شهر هستیم.
وی افزود: سیستم تصفیه خانه این شهر چندسال است بلاتکلیف مانده و بوی تعفن اهالی و میهمانان را اذیت می‌کند و این واقعاً در شأن این شهر نیست و از دولت مردمی انتظار ویژه دارند.
وی ادامه داد: شهرک صنعتی سلیمی این شهر که هزار و ۴۴ کارگر دارد برای رفت و آمد به مخل کار مشکل دارند و خواهان ایجاد یک مسیر گذر غیر همسطح هستند تا هروز شاهد حوادث ناگوار تصادف منجر به فوت و قطع عضو نباشیم.
محمودیان گفت: ۸۲ درصد راه‌های روستایی تخریب شده و بیش از ۳۰ سال از آسفالت ریزی اولیه گذشته است.
فرماندار آذرشهر ادامه داد: با اینکه از نظر تولیدات محصولات باغی رتبه اول را داریم ولی به دلیل خشکی دریاچه ارومیه و کاهش آب‌های زیرزمینی شاهد شوری خاک باغ‌های این شهر هستیم.
وی افزود: مردم نمی‌دانند دیگر چه کنند و سراغ کدام محصولات روند، روستاییان شغل خود را از دست داده‌اند و برای لایروبی تنها رودخانه و مرمت قنات و تغذیه این قنات‌ها نیازمند توجه ویژه دولت هستیم.
وی گفت: آذرشهر پایتخت سنگ تراورتن هنوز شهرک صنعتی ندارد.
محمودیان گفت: شهرستان آذرشهر باغ شهر است ولی خبری از زیرساخت‌های گردشگری در آن نیست و کمترین امکانات تفریحی و گردشگری را ندارد و اینها همه مطالبه مردم آذرشهر از دولت مردمی و انقلابی است.
انتهای پیام/
پایتخت سنگ تراورتن ایران شهرک صنعتی ندارد خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار