با حضور معاون امور مجلس رئیس جمهور؛

عملیات تکمیل سد مخزنی پیغام چای کلیبر به مدار اجرا بازگشت

1401/03/12 - 12:48 - کد خبر: 64445 نسخه چاپی

نصر: عملیات اجرایی تکمیل سد مخزنی پیغام چای کلیبر با حضور معاون امور مجلس رئیس جمهور آغاز شد.

به گزارش نصر، سید محمد حسینی روز پنج شنبه در جریان سفر به شهرستان کلیبر به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در جریان سفر استانی دولت مردمی، در بازدید از بخش‌های مختلف سد و توضیحات مسئولین پروژه در جریان اهداف و مزیت‌های تکمیل این سد که عملیات اجرائی آن از سال ۸۵ آغاز شده است، قرار گرفت.
وی تاخیر در اجرای طرح ها و پروژه های مختلف را ناپسند دانست و تاکید کرد: لازم است این پروژه با سرعت و دقت تکمیل و نهایی شود تا سالها چشم انتظاری مردم پایان یافته و امید شان بیشتر شود.
 معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بی تردید دولت در روند تکمیل این سد، حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد تا هر چه سریعتر به بهره برداری رسیده و در خدمت مردم قرار بگیرد.
احداث این سد در تامین آب شرب شهر کلیبر و روستاهای اطراف، آب بخش صنعت و کشاورزی منطقه و در کنترل سیلاب‌های فصلی و جلوگیری از هدر رفت آب های سطحی نقش مهمی دارد.
 لازم به ذکر است عملیات اجرایی این سد در سال ۸۵ آغاز شده و تاکنون فقط ۵۷ درصد بیشتر فیزیکی داشته است.
معاون امور مجلس رئیس جمهور در ادامه برنامه های سفر به دو شهرستان استان آذربایجان شرقی بعنوان نماینده ویژه رییس جمهور،  ظهر امروز پنجشنبه وارد شهر هوراند شد. سید محمد حسینی در بدو ورود به این شهرستان از سوی فرماندار، امام جمعه و مسئولین ارشد محلی مورد استقبال قرار گرفت.
معاون پارلمانی رئیس جمهور بلافاصله پس از ورود،در گلزار شهدای شهرستان هوراند حضور یافت و به مقام بالای شهدا ادای احترام کرد.
انتهای پیام/
عملیات تکمیل سد مخزنی پیغام چای کلیبر به مدار اجرا بازگشت خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار