بانک مرکزی؛

امکان استعلام مبالغ مسدودی حساب‌ها بابت چک برگشتی فراهم شد

1401/03/08 - 16:19 - کد خبر: 64062 نسخه چاپی

نصر: بانک مرکزی اعلام کرد که هم‌وطنان از این پس می‌توانند با مراجعه به وب سایت این بانک از مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی آگاهی یابند.

به گزارش نصر، بانک مرکزی اعلام کرد: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده بود، از روز شنبه مورخ هفت خرداد ماه سال جاری، طرح قانونی مسدود کردن وجوه صادرکننده ‎چک برگشتی به اندازه کسری مبلغ چک در حساب‌های بانکی آغاز شده است.
براین اساس بانک مرکزی به منظور آگاهی مشتریان از مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی، تمهیدی را بر روی وب سایت خود فراهم کرده است.
بر این اساس هم وطنان می‌توانند با مراجعه به سایت بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir، در قسمت فوتر (پانوشت) وب سایت، از بخش «استعلام مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی» از مبالغ مذکور آگاهی یابند. 
خاطرنشان می شود، هم‌وطنان می‌توانند با مراجعه به صفحه فوق‌الذکر و با وارد کردن اقلام اطلاعاتی شامل کد ملی یا شماره تلفن همراه صاحب حساب/امضاکننده/ذینفع، از دو شیوه «اطلاعات چک» و «کد رهگیری چک برگشتی» نسبت به استعلام مبالغ مسدود شده حسابها بابت چک برگشتی اقدام کنند.
فرایند مسدودسازی حساب صادرکنندگان چک برگشتی به صورت تدریجی و براساس توالی چک‌هایی است که به بانک مرکزی ارسال می شود و این فرایند در روزهای نخست آغاز طرح براساس تعداد پیش‌بینی شده انجام خواهد شد و پس از جمع‌آوری بازخوردهای طرح از بانک ها، این فرایند حداکثر طی حدود یک هفته برای تمام چک های برگشتی تسری پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام/
امکان استعلام مبالغ مسدودی حساب‌ها بابت چک برگشتی فراهم شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار