«لایحه اشتغال‌پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح» روی میز دولت

1401/03/08 - 11:14 - کد خبر: 64017 نسخه چاپی

نصر: وزارت دفاع پیش نویس «لایحه طرح مهارت آموزی و اشتغال پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح» را جهت تصویب در هیات وزیران، ارائه کرد.

به گزارش نصر، این اقدام در راستای اجرای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و در راستای مفاد بندهای (۳) و (۵) سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و بند (۲) سیاست های کلی از سوی وزارت دفاع به دولت ارسال شد.
دقت نظر و تأمل در فرامین و تدابیر نورانی فرماندهی معظم کل قوا در حوزه سربازی مزید این مهم است که خدمت وظیفه عمومی زمینه مناسبی برای نیروهای انقلابی با هدف توسعه کیفی مشارکت عمومی در امر دفاع و امنیت همه جانبه بوده که علاوه بر ارتقاء توان رزمی و دفاعی کشور و انقلاب، می‌تواند در همه ابعاد و عرصه ها مفید باشد.
حال متناسب با واقعیت حاکم بر خدمت وظیفه عمومی به نظر می رسد که وضع موجود با شرایط و اوضاع و احوال مطلوب و مبتنی بر تدابیر ابلاغی فاصله داشته و نیازمند بهبود و ارتقا کیفی است.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای تحقق بخشی به منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا و متناسب با آمایش و لحاظ نیازهای مهارتی و شغلی جامعه، نظامات آموزش مهارتی، پشتیبانی ها و حمایت‌های شغلی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح در خدمت مهارت آموزی، مهارت ورزی، بکارگیری و اشتغال پذیری کارکنان وظیفه، پیش نویس «لایحه طرح مهارت آموزی و اشتغال پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
این پیشنهاد در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دولت مراحل بررسی کارشناسی را سپری می‌کند.
انتهای پیام/
«لایحه اشتغال‌پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح» روی میز دولت باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار