مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

۳۱ خردادماه، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل

1401/03/07 - 21:18 - کد خبر: 63982 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل تا ۳۱ خرداد امسال تعیین شده است، گفت: برخورداری از هر نوع معافیت‌ با نرخ صفر و مشوق مالیاتی، منوط به ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است.

به گزارش نصر، عیسی اروج زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) مطابق قانون باید اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ خود را تا پایان خردادماه سالجاری به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس my.tax.gov.ir ارسال و مالیات خود را پرداخت کنند.
وی، ثبت نام در نظام مالیاتی را پیش نیاز ارائه اظهارنامه مالیاتی دانست و افزود: با توجه به اینکه انجام تمام فرایندهای مالیاتی و ارائه اظهارنامه منوط به ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی می‌باشد، توصیه می‌شود مودیان در اسرع وقت با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی به آدرس my.tax.gov.ir نسبت به تکمیل و رفع نقص ثبت نام الکترونیکی خود اقدام کنند.
اورج زاده، با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع معافیت‌ نرخ صفر و مشوق مالیاتی، منوط به ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، گفت: فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل به منظور بهره‌مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هرگونه معافیت دیگر باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر ارائه کنند.
وی، با اشاره به اینکه مودیان می‌توانند با ارائه اظهارنامه شفاف از فرصت پذیرش خوداظهاری مالیاتی برخوردار شوند، افزود: امسال سازمان امور مالیاتی کشور مفاد تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم را از حیث تعیین مالیات مقطوع با رویکردی جدید و براساس اطلاعات و دیتاهای واصله از جمله اطلاعات خرید و فروش، اطلاعات حساب‌های بانکی (POS) و سایر اطلاعات موجود در پایگاه‌های سازمان اجرا می‌کند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر موجب محرومیت از کلیه معافیت‏‌های مالیاتی و جریمه ۳۰ درصدی غیرقابل بخشش و تهیه اظهارنامه برآوردی می‌شود.
انتهای پیام/
۳۱ خردادماه، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار