به میزبانی دانشگاه ارومیه؛

نخستین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی ایران با محوریت دریاچه ارومیه آغاز شد

1398/08/22 - 12:20 - کد خبر: 6388 نسخه چاپی

نصر: نخستین کنگره بین‌المللی و چهارمین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران با موضوع مدیریت پایدار و نوآورانه آب کشاورزی سازگار با تغییر اقلیم و با محوریت حوضه آبریز دریاچه ارومیه به میزبانی دانشگاه ارومیه آغاز شد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، دبیر علمی این کنگره امروز در آیین افتتاح آن اظهار داشت: ۲۸۵ مقاله از طرف پژوهشگران به دبیرخانه کنگره ارسال و 215 مقاله پس از داوری پذیرفته شد.

مجید منتصری ادامه داد: 40 مقاله از این تعداد به صورت شفاهی و ۱۷۵ مقاله هم به صورت پوستر در این کنگره ارائه می‌شود و پنج نشست تخصصی و ۹ کارگاه آموزشی نیز در حاشیه آن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 10 درصد از مقالات ارسال شده به دبیرخانه جشنواره از کشورهای خارجی است، گفت: مقاله‌هایی از کشورهای مختلف ارسال شده است و اساتیدی نیز از کشورهای هلند، آمریکا، ترکیه و پاکستان در کنگره حضور می‌یابند.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی ایران اضافه کرد: در پایان مقالات برتر در دو بخش پوستر و شفاهی معرفی و از نویسندگان آنان تجلیل به عمل خواهد آمد.

قائم مقام دانشگاه ارومیه و معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه هم در این آیین طی سخنانی کوتاه، بیان کرد: ارومیه دومین استان پرآب کشور است اما شرایط خاص جهان و کشور ایجاب می کند که از قطره قطره آب آن به صورت بهینه استفاده شود.

عبدالناصر نظریانی افزود: به ویژه در بخش کشاورزی با اصلاح شیوه‌های آبیاری باید عزم خود را برای جلوگیری از هدررفت آب جزم کنیم.

برگزاری پنج نشست تخصصی، ۹ کارگاه آموزشی، نشست مدیران گروه‌های مهندسی آب دانشگاه‌های سراسر کشور و برپایی نمایشگاه با حضور شرکت‌های مشاور، پیمانکار و تولیدکننده قطعات اندازه‌گیری و آبیاری و زهکشی از دیگر برنامه‌های اولین کنگره بین المللی آبیاری و زهکشی ایران است.

سه دوره گذشته کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران در سال‌های 1394، 1395 و 1396 در دانشگاه‌های فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان و شهید چمران اهواز برگزار شد.

انتهای پیام/

نخستین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی ایران با محوریت دریاچه ارومیه آغاز شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار