در دیدار امیرعبداللهیان با بورگه برنده مطرح شد:

ابراز امیدواری رئیس مجمع جهانی اقتصاد به حصول توافق در وین

1401/03/05 - 23:44 - کد خبر: 63869 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجمع جهانی اقتصاد در دیدار امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد مذاکرات وین به نتیجه مورد نظر برسد و زمینه بهره گیری از توانمندیهای ایران در احیای اقتصاد منطقه و جهان بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش نصر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز (پنجشنبه) در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داوس با «بورگه برنده»، رئیس مجمع جهانی اقتصاد و وزیر خارجه سابق نروژ دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، به تبیین برخی حوزه‌های اولویت دار آن پرداخت.
وی با یادآوری ظرفیت‌های ممتاز ایران در حوزه‌های حمل و نقل و ترانزیت منطقه‌ای و بین المللی و نیز صنایع نفت و گاز کشور، گسترش همکاری و تجارت با کشورهای پیرامونی را اولویت سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران برشمرد.
وزیر امورخارجه همچنین به اقتضائات بازسازی اقتصاد جهانی پس از کرونا اشاره کرد و ابتکار رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست سران کشورهای صادرکننده گاز در قطر تحت عنوان «گاز برای بازسازی اقتصاد جهانی در دوره پس از کرونا» را در این راستا خواند و آمادگی ایران برای کار مشترک با مجمع جهانی اقتصاد با هدف شناساندن ظرفیت‌های این ابتکار را اعلام کرد.
رئیس مجمع جهانی اقتصاد نیز با استقبال از دیپلماسی اقتصادی ایران بویژه گسترش تعاملات با همسایگان، اظهار علاقه مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس در نشست داوس ۲۰۲۲ برای گسترش همکاری اقتصادی با ایران را نیز یادآور شد و آمادگی مجمع جهانی اقتصاد برای بررسی پیشنهادات وزیر امور خارجه را نیز اعلام کرد.
بورگه برنده همچنین ابراز امیدواری کرد مذاکرات ایران و قدرت های جهانی با هدف احیای برجام به نتیجه مورد نظر برسد و زمینه بهره گیری از توانمندیهای ایران در احیای اقتصاد منطقه و جهان بیش از پیش فراهم شود.
انتهای پیام/
ابراز امیدواری رئیس مجمع جهانی اقتصاد به حصول توافق در وین خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار