کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان؛

هوای سرد، برفی و بارانی بر زنجان حاکم می‌شود

1398/08/22 - 12:07 - کد خبر: 6383 نسخه چاپی

نصر: کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: پایان هفته جاری (۲۴ آبان ماه) هوای سرد، برفی و بارانی بر زنجان حاکم می‌شود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حسین سلطانی امروز در گفت وگویی افزود: میزان دما در روز جمعه، کاهش خواهد یافت و علاوه بر سردی هوا به احتمال بالا شاهد ریزش برف پاییزی به ویژه در ارتفاعات، خواهیم شد.

وی اظهار داشت: آسمان امروز زنجان، صاف و گاهی با وزش باد همراه است و از اواخر وقت فردا افزایش ابر در مناطق مختلف این استان به ویژه در شهرستان طارم و بارش پراکنده باران در ارتفاعات استان را شاهد خواهیم بود.   

سلطانی با بیان اینکه روز شنبه هفته آینده نیز سامانه بارشی جدیدی وارد منطقه شده و بارش‌های پراکنده باران را طی هفته آینده شاهد خواهیم بود. 

وی خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، خیرآباد زنجان با میزان دمای منفی هفت درجه سانتیگراد جزو سردترین ایستگاه‌های هواشناسی ایران، گزارش شد و مردم این منطقه شب سردی را سپری کردند.

وی اظهار داشت: شهر آببر به عنوان مرکز شهرستان طارم با دمای ۲۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان زنجان بود و دمای فعلی شهر زنجان نیز  دو درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نکرده است. 

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

انتهای پیام/

هوای سرد، برفی و بارانی بر زنجان حاکم می‌شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار