مدیرکل مخابرات استان ؛

تاسیسات مخابراتی مناطق زلزله‌زده جمع‌آوری می‌شود

1398/08/22 - 11:42 - کد خبر: 6375 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مخابرات آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با آواربرداری از مناطق زلزله‌زده استان تمامی تجهیزات مخابراتی نیز جمع‎‌آوری می‌شود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، یوسف شکوری روز چهارشنبه در گفت وگویی ، اظهار داشت: هم اکنون وضعیت ارتباطات مخابراتی در مناطق زلزله زده پایدار است و مقرر شده است در جریان آواربرداری کابل های هوایی روستاهای آسیب دیده جمع آوری و بعد از اتمام دوباره نوسازی شود.

وی با بیان اینکه کارشناسان شرکت مخابرات استان ساعاتی پس از زلزله جمعه گذشته در منطقه حاضر شده  و به بررسی وضعیت سیستم های مخابراتی پرداختند، افزود: در جریان این بازدیدها آسیب های مربوطه گزارش شده است.

شکوری ادامه داد: از آنجائیکه شبکه مخابراتی در روستاهای زلزله زده شهرستان های سراب و میانه به صورت هوایی است، تلفن های ثابت منطقه در زمان آواربرداری  دچار اختلال خواهد شد که بر همین اساس اختلال در اینترنت منطقه نیز محتمل است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تیم های متخصص مخابراتی در مناطق زلزله زده استان مستقر شده و منتظر اتمام آواربرداری هستند تا بلافاصله نسبت به ایجاد و راه اندازی شبکه های جدید مخابراتی اقدام کنند.

 مقارن ساعت دو و ۱۷دقیقه بامداد جمعه ۱۷ آبان ماه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان های میانه و سراب در آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر اثر وقوع این زمین لرزه ۵۸۴ نفر مصدوم شدند که از این تعداد ۶۶ نفر به علت ماندن زیر آوار و ۵۱۸ نفر به علت ترس و اضطراب به مراکز درمانی مراجعه کردند و تعداد ۵ نفر در روستای ورنکش شهرستان میانه جان خود را از دست دادند.

در همین ارتباط تعداد دو نفر در بخش ترکمانچای نیز در چادر شخصی که در حیاط خانه خود برپا کرده بودند، به علت گاز گرفتگی فوت شدند.

انتهای پیام/

تاسیسات مخابراتی مناطق زلزله‌زده جمع‌آوری می‌شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار