سفیر عمان؛

روابط اقتصادی ایران و عمان گسترش می‌یابد

1398/08/21 - 15:46 - کد خبر: 6309 نسخه چاپی

نصر: سفیر عمان در ایران گفت: گسترش روابط اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید مقام‌های عمانی بوده و امید می‌رود این روابط منشا خیر و برکت برای هر دو کشور مسلمان شود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، "سعود بن احمد بن خالد البروانی" امروز در نشست مشترک با فعالان اقتصادی اردبیل افزود: تلاش می‌شود هیات‌های بخش خصوصی عمان و ایران نیز در اجلاس اقتصادی میان دو کشور شرکت کنند تا زمینه همکاری‌ اقتصادی میان دو کشور بیشتر فراهم شود.

وی بیان  کرد: پیامبر اکرم (ص) هفت همسایه را به ما سفارش کرده که از منظر دولت عمان، ایران اولین این کشورهاست و رویکرد ما نسبت به ایران عقبه چندین هزار ساله دارد و همانند گذشته روابط میان دو کشور حفظ خواهد شد.

البروانی ضمن ابراز خرسندی از سفر به استان اردبیل گفت: این استان قابلیت‌های فراوانی را در حوزه‌های گردشگری، اقتصادی و کشاورزی دارد و امید است  در آینده شاهد افزایش مروادات اقتصادی و تجاری با یکدیگر باشیم.

وی گفت: در حال حاضر صدور ویزای عمان  برای اتباع ایرانی به سهولت انجام گرفته  و با ایرانی‌ها در این کشور همانند اتباع اروپایی رفتار می‌شود.

حسین پیرموذن رییس اتاق بازرگانی اردبیل هم در این جلسه  گفت: این  استان در حوزه صادرات تاکنون از بازارهای عمان بی‌بهره بوده و با توجه به  توانمندی‌های  که در زمینه معادن و صنایع غذایی دارد می‌تواند محصولات فراوانی را به  این کشور صادر کند.

وی افزود: امروزه کشورهای اسلامی بیش از پیش نیازمند تعامل و مرواده اقتصادی هستند و امید است در آینده این همکاری‌ها توسعه بیشتری داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل بیان کرد: زمینه صادرات غیرنفتی از ایران به عمان فراهم شده و  امیدواریم استان اردبیل نیز از این صادرات سهمی برای خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

روابط اقتصادی ایران و عمان گسترش می‌یابد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار