مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

تشدید رگبار باران و رعد و برق و وزش باد درمنطقه ارسباران

1401/02/21 - 16:46 - کد خبر: 62637 نسخه چاپی

نصر: مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان‌شرقی از تشدید رگبار باران و رعد و برق و وزش باد گاهی نسبتا شدید از روز پنجشنبه 22 اردیبهشت در نواحی شمالی استان به ویژه در منطقه ارسباران خبر داد.

به گزارش نصر، افشین ابراهیمی مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی که وارد استان شده بود از روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت در نیمه شمالی استان به‌ویژه منطقه ارسباران تشدید شده و تا بعد از ظهر جمعه ۲۳ اردیبهشت موجب رگبار باران و رعد و برق، در نواحی مستعد بارش تگرگ و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید خواهد شد.
ابراهیمی با اشاره به رگبار باران و رعد و برق، افزود: احتمال  آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها  و مسیل‌ها، اختلال در تردد و اصابت صاعقه و آسیب به محصولات کشاورزی دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از سفرهای غیر ضروری اجتناب و اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها پرهیز و اقدامات پیشگیرانه انجام گیرد. 
وی با اشاره به وزش باد گاهی تا شدید، بیان کرد: احتمال پرتاب اشیا و سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی بر اثر وزش باد شدید دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از ساختمان‌های نیمه کاره و ایستادن در مکان‌هایی که احتمال سقوط اجسام وجود دارد، دوری شود.
انتهای پیام/
تشدید رگبار باران و رعد و برق و وزش باد درمنطقه ارسباران خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار