مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه؛

دریاچه ارومیه تا پایان سال جان دوباره می‌گیرد/ورود سالیانه 800 میلیون مترمکعب آب

1398/08/21 - 11:37 - کد خبر: 6263 نسخه چاپی

نصر: مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: اگر امسال دو پروژه انتقال بین‌حوضه‌ای و تصفیه‌خانه به پایان برسد، نزدیک 700 تا 800 میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه شده تا دریاچه جان دوباره بگیرد.

به گزارش نصر به نقل از فارس، مسعود تجریشی مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه، امروز در گفت‌وگویی با اشاره به تصویب 200 میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه در مرحله نخست اظهار کرد: امسال مقرر شده تا از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی نیز در این رابطه هزینه شده و تنها اعتبارات ماده 10 و 12 اختصاص نیابد.

وی تصریح کرد: با وجود مشکلات مالی دولت، 200 میلیارد تومانی که برای احیای دریاچه ارومیه در مرحله نخست اختصاص داده شده از کل بودجه‌های عمرانی دو استان بیشتر است.

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: علاوه بر اعتبارات دستگاه‌هایی اجرایی و نیز اعتبارات ماده 10 و 12، از صندوق توسعه ملی نیز مبلغ 150 میلیون دلار برای انتقال بین حوضه‌ای اختصاص داده شده است.

وی افزود: اگر دو پروژه بزرگ احیای دریاچه ارومیه مانند انتقال بین حوضه‌ای و تصفیه‌خانه به پایان برسد، در سال آینده منابعی که برای آنها گذاشته شده در قسمت‌های دیگری که نیاز به هزینه کمتری دارند، صرف می‌شود.

تجریشی با اشاره به پروژه تصفیه‌خانه ارومیه بیان کرد: هم‌اکنون وزارت نیرو با هماهنگی با پیمانکاران، تا پایان امسال قسمت‌هایی را که می‌تواند آب به سمت دریاچه برساند را به پایان رسانده چون دولت نیز تلاش خود را انجام می‌دهد و از سوی دیگر مجلس شورای اسلامی نیز در صدد است که در بودجه سال آینده، به صورت خاص به این پروژه‌ها توجه کند.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون پروژه‌های اولویت‌دار با اثربخشی بالاتر احیای دریاچه ارومیه مورد توجه قرار دارد و اگر امسال دو پروژه انتقال بین‌حوضه‌ای و تصفیه‌خانه به پایان برسد سال آینده منابع بیشتری برای پروژه‌های کوچکتر اختصاص یافته و نزدیک 700 تا 800 میلیون متر مکعب آب وارد دریاچه می‌شود تا دریاچه جان دوباره بگیرد.

انتهای پیام/

دریاچه ارومیه تا پایان سال جان دوباره می‌گیرد/ورود سالیانه 800 میلیون مترمکعب آب نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار