وزیر ورزش و جوانان؛

فدراسیون‌ها باید پاسخگوی صیانت از ارزش‌های اخلاقی باشند

1398/08/21 - 09:43 - کد خبر: 6239 نسخه چاپی

نصر: وزیر ورزش و جوانان گفت: در موضوع صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در میادین ورزشی باشگاه‌ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون‌ها حتما باید پاسخگو باشند و سایر دستگاه‌ها از برنامه‌ها و فعالیت های آنان حمایت می کنند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا ، مسعود سلطانی‌فر دیروز  در نشست کمیته صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی که با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف و اساتید دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت ورزش و اثر گذاری آن در جامعه گفت: از بالاترین رده مسئولین تا همه مردم به اتفاقاتی که در فوتبال و ورزش رخ می دهد، حساس هستند.

وی ادامه داد: شخص رهبر معظم انقلاب نیز بر روی مسابقات ورزشی حساس هستند و همیشه در دیدارهایی که داشتیم، ایشان رهنمودهای خود را بیان می‌کنند و پیگیر مسایل ورزش کشور و نتایج قهرمانان هستند.

سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: در موضوع صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در میادین ورزشی باشگاه‌ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون‌ها حتما باید پاسخگو باشند و سایر دستگاه‌ها از برنامه ها و فعالیت‌های آنان حمایت می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: نگاه این کمیته تنها منحصر به فوتبال نیست بلکه مصوبات آن در سایر رشته ها مانند والیبال، بسکتبال و کشتی نیز باید توسط باشگاه‌ها و فدراسیون های مربوطه به طور دقیق اجرا شود.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: هیچ مدیر باشگاه، بازیکن و مربی و حتی مسئولی اجازه ندارد با پرداختن به حواشی فضای امن و جذاب ورزش به ویژه فوتبال را پر التهاب کند.

وی از فدراسیون‌ها خواست با حاشیه پردازان که امنیت و ارامش خاطر مردم را بهم می زنند برخورد انضباطی کرده و در این مورد کوتاهی نداشته باشند.

وزیر ورزش گفت: باید جلوی بد اخلاقی و فحاشی و هتاکی بر خی طرفداران ورزشی گرفته شود و مردم باید در محیطی شاد و آرام و سالم بیننده رقابت‌های ورزشی باشند.

سلطانی‌فر همچنین نقش رسانه‌ها را در کنترل حواشی بسیار مهم دانست و از نماینده رسانه ملی در این نشست خواست تا از مجریان و گزارشگران بخواهند در ‌آرامش بخشی فضای ورزش کمک حال مدیران ورزش، فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها باشند.

وزیر ورزش جوانان  تصریح کرد: نقد کردن هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا من طرفدار انتقاد صحیح، عالمانه و تقویت آگاهی‌های مردم هستم ولی نقدها نباید منجر به ایجاد دغدغه و اضطراب برای مردم شود چرا که با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم نه اینکه ایجاد استرس کنیم و وحدت ملی صدمه بخورد.

وی اعلام کرد: جامعه شاد و با اعتماد به نفس برای کار و فعالیت و سازندگی آماده‌تر است و ورزش و بخصوص فوتبال می‌تواند نقش برجسته‌ای در افزایش شادکامی مردم داشته باشد.

سلطانی‌فر در پایان گفت: توقع ندارم همه چیز را خوب جلوه دهیم ولی به شایعات هم دامن نزنیم و فضای ورزش را برای مردم تلخ نکنیم من از رسانه ها انتظار همکاری و ارامش بخشی فضای ورزش کشور را دارم.

انتهای پیام/

فدراسیون‌ها باید پاسخگوی صیانت از ارزش‌های اخلاقی باشند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار