علیزاده خبر داد؛

خسارت 100 میلیاردی زلزله به راه‌ها و پل‌های آذربایجان‌شرقی

1398/08/21 - 01:43 - کد خبر: 6221 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: زلزله 5.9 ریشتری بامداد جمعه در ترکمنچای، خسارتی معادل 100 میلیارد ریال به راه‌های و پل‌های استان وارد کرده است.

به گزارش نصر، اروجعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز از خسارت ۱۰۰ میلیارد ریالی  زلزله ۵.۹ ریشتری ترکمنچای اظهار داشت: از این حجم خسارت به ارزش 70 میلیارد ریال به بخش راهی و 30 میلیارد ریال نیز به پل‌های موجود در مناطق زلزله‌زده خسارت تحمیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 7 فقره پل در اثر زلزله و پس لرزه‌های آن در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی آسیب دیده‌اند اضافه کرد: از این تعداد پنج پل در میانه و دو پل در سراب بین 20 تا 40 درصد آسیب سازه‌ای دیده‌اند.

علیزاده تاکید کرد: 200 کیلومتر شبکه راهی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی وجود دارد که 25 کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی در این مناطق دچار آسیب شده‌اند.

به گفته این مقام مسوول در حوزه راه‌های آذربایجان‌شرقی، با تلاش کارکنان و اکیپ‌های مستقر در منطقه به هیچ عنوان راه و یا پلی در مناطق زلزله‌زده مسدود نبوده و امکان استفاده از آنها فراهم شده است و بازگشایی کانال‌ها و پاکسازی جاده‌ها در حال انجام است.

علیزاده در پاسخ به اینکه بازسازی مناطق آسیب دیده در حوزه مدیریتش از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: هم اکنون نیز اکیپ‌های حوزه راهداری استان در حال فعالیت در منطقه از جمله انجام امور عمرانی و آسفالت‌ریزی هستند ولی برای انجام تعمیرات اساسی باید منابع مالی تعریف شود که به این منظور نامه‌نگاری‌های لازم با کمیته بحران استان و به تبع آن کشور در حال انجام است.

انتهای پیام/

خسارت 100 میلیاردی زلزله به راه‌ها و پل‌های آذربایجان‌شرقی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار