خبر/

معاون رییس جمهوری در امور زنان از مناطق زلزله زده‌ سراب بازدید کرد

1398/08/20 - 17:36 - کد خبر: 6212 نسخه چاپی

نصر: معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، ظهر امروز (دوشنبه)‌ از روستای زلزله زده‌ی تیرشاب شهرستان سراب بازدید و با اهالی این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده‌ سراب، با بیان این‌که میزان تسهیلات برای مناطق زلزله زده از سوی دولت اعلام شده است، گفت: میزان کمک بلاعوض نزدیک به ۲۵ میلیون تومان بوده و ۷۰ میلیون تومان نیز وام در نظر گرفته شده است، البته جزییات تسهیلات را به طور کامل و دقیق در مصوبه‌ دولت می‌توان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: تسهیلات مربوط به خانه‌های کاملا تخریب شده با خانه‌های آسیب دیده در زلزله، متفاوت است.

وی بیان کرد: دولت در بحث زلزله به طور سریع وارد عمل شد و مصوبات لازم را اعلام کرد که این اقدام بسیار مهمی بود، همچنین رسیدگی‌های لازم و امدادها از لحظات اولیه انجام شد.

ابتکار با اشاره به نقش مهم دهیاران در روستاها، گفت: حضور دهیاران در چنین مواقع بحرانی بسیار اهمیت دارد؛ چرا که دهیاران می‌توانند از نزدیک نسبت به ارزیابی وضعیت اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که رسیدگی‌های لازم و اقدامات بعدی برای ساماندهی روستاهای آسیب دیده از زلزله انجام شود، این روستاها بسیار روستاهای خوبی بوده و نقش کلیدی از نظر کشاورزی دارند، با کمک دولت در آینده‌ای نزدیک در شرایط بهتری قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه تدابیر لازم برای تامین ملزومات اساسی از جمله وسایل گرمایشی در مناطق زلزله زده اندیشیده شده است، گفت: با ارزیابی صحیح شرایط، بهترین شیوه‌ها برای تامین اسکان مورد نیاز مردم به کار گرفته می‌شود.

ابتکار خاطرنشان کرد: معاونت امور زنان و خانواده نقش مستقیمی در بحث امداد ونجات ندارد، تلاش می‌کنیم نظارت و توجه کافی برای تامین نیازهای خاص بانوان و کودکان در مناطق زلزله زده داشته باشیم.

براساس این گزارش، وی با بیان اینکه معاونت امور زنان و خانواده بیش‌ترین تلاش را در مراحل بعد از زلزله انجام می‌دهد، گفت: ارتقاء طرح‌های تاب آوری در مناطق زلزله زده از جمله استان کرمانشاه انجام شده است، امیدوارم بتوانیم این طرح‌ را در استان آذربایجان شرقی نیز عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/

معاون رییس جمهوری در امور زنان از مناطق زلزله زده‌ سراب بازدید کرد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار