مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی:

۱۲ روستای آذربایجان شرقی در سال جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

1401/01/30 - 10:58 - کد خبر: 61617 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه این اداره کل در راستای بهره مندی تمام روستاهای استان از شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت، گفت: امسال ۱۲ روستای دیگر این استان با جمعیت ۲هزار و ۲۹۰ روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش نصر، محمد فرزاد روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این روستاها شامل روستاهای یوزبند، یوزبنده، کسانق، دایلار شهرستان اهر، قشلاق شهرستان جلفا، الماس شهرستان شبستر، وانق سفلی شهرستان سراب، زاویه ، جهندیز، خلیفه لو شهرستان میانه، جغناب سفلی و قشلاق کلیبر می باشد با ۷۶۴ خانوار تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات درآمدند. 
وی افزود: ۱۱ روستا از طریق اپراتور ارتباطی ایرانسل و یک روستا نیز از طریق اپراتور همراه اول به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا کردند.
فرزاد همچنین با بیان اینکه با توجه به جایگاه روستاها در توسعه و خودکفایی کشور، باید به آن ها نگاه خاص و ویژه شود، وجود ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها را از مهم ترین نیازها برای توسعه خدمات جدید در روستاها دانست.
وی افزود: هدف از ایجاد ارتباطات همراه و اینترنت روستایی فراهم کردن امکان ایجاد دولت الکترونیک و خدمات بیشتر در روستاها می باشد و بهبود امکانات رفاهی در روستاها و ایجاد مشاغل آن‌لاین در روستاها برای بهره مندی در تمام زمینه های زندگی و در ادامه آن ایجاد مهاجرت معکوس در روستاها نیز از دیگر اثرات مثبت وجود ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها محسوب می شود.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی اعلام کرد: اکنون ۲۹۰هزار و ۸۷۷ خانوار با جمعیت ۹۵۳هزار ۹۴۹ در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زیر پوشش شبکه های ارتباطی قرار دارند. 
انتهای پیام/
۱۲ روستای آذربایجان شرقی در سال جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار