خبر/

درخواست واردات اتوبوس تک کابین دست دوم کشور همسایه با سود بازرگانی صفر از رییسی

1401/01/29 - 12:19 - کد خبر: 61574 نسخه چاپی

نصر: شهردار تهران در نامه ای به رئیس جمهور درخواستی مبنی بر موافقت دولت با واردات فوری یک ماهه ۱۰۰۰ اتوبوس دست دوم تک کابین از ترکیه با میانگین عمر فعلی ۱۳ سال و بازسازی در حد قابل استفاده با استانداردهای یورو ۲ با معافیت از هرگونه عوارض گمرکی مطرح کرد.

به گزارش  نصر، شهردار تهران در این درخواست که مربوط به اواخر اسفند سال 1400 است، همچنین از فرسودگی 90 درصدی ناوگان سامانه اتوبوسرانی شهر تهران خبر داد و تزریق 5000 دستگاه اتوبوس جدید به این سامانه را ضروری دانست.
علیرضا زاکانی با تاکید بر افزایش قابل توجه هزینه قیمت خرید یک دستگاه اتوبوس به حدود 5 میلیارد تومان، دستیابی به این مهم را برای شهرداری تهران غیر ممکن و انجام این کار را مستلزم حمایت بیش از پیش دولت ذکر کرد.
به گفته زاکانی بر همین اساس، شهرداری تهران در نظر دارد حدود 1000 دستگاه اتوبوس درون شهری تولید اروپا و مطابق با استانداردهای روز بین المللی بازسازی شده را با قیمتی حدود 20 درصد قیمت روز داخل از یکی از کشورهای همسایه به نحوی تامین نماید تا حداکثر ظرف مدت یک ماه در اختیار خدمات حمل و نقل عمومی شهرداری قرار گیرد.
شهردار تهران در پایان از رئیس جمهور درخواست کرد: با امعان نظر به مراتب مذکور خواهشمند است دستور فرمایید اقدامات لازم به منظور صدور مجوز خاص جهت واردات این تعداد دستگاه اتوبوس برای شهرداری تهران با احتساب صفر نمودن سود بازرگانی و محاسبه نرخ پایه حقوق ورودی و عوارض گمرکی معمول نمایید.


 
انتهای پیام/
درخواست واردات اتوبوس تک کابین دست دوم کشور همسایه با سود بازرگانی صفر از رییسی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار