گزارش نصر از مصوبات کمسیون شهرسازی در جلسه علنی امروز شورای شهر تبریز:

مصوبه مسیرگشایی‌ها تصویب شد/ احیای ستاد توسعه معابر 

1401/01/28 - 11:30 - کد خبر: 61494 نسخه چاپی

نصر:  بعد از دوره علیرضا نوین شهردار وقت تبریز که 150 کیلومتر بازگشایی در تبریز صورت گرفته بود به مسیر گشایی ها توجه چندانی نشده است، در آن زمان ستاد توسعه معابر در شهرداری فعال بود که اکنون نیاز به احیای آن ضروری است تا از شهر از بلاتکلیفی رهایی یابد.

به گزارش نصر، صبح امروز یکشنبه 28 فروردين در جلسه علنی شورای شهر تبریز دستور جلسه اول بررسی مصوبات کمسیون شهرسازی بود که با توضیحات "فریدون بابائی اقدم" آغاز شد.  
وی توضیح داد: 153 مسیر مصوب مسیرگشایی در 680 هکتار وسعت داریم که در بودجه وجود دارد و تعدادی از مسیر ها بعدا اضافه شده اند. 
بابائی اقدم گفت: تا سال 98 تعرفه عوارض محلی، کمیته مسیرگشایی پیش‌بینی شده بود اما حذف آن باعث بلاتکلیفی شده است. 
وی خاطرنشان کرد: بعد از دوره آقای نوین که 150 کیلومتر بازگشایی داشتیم به مسیر گشایی ها توجه چندانی نشده است، در آن زمان ستاد توسعه معابر در شهرداری داشتیم که اکنون نیاز به احیای آن داریم تا از این بلاتکلیفی تمام شویم.
در ادامه "علیرضا نوای باغبان" با تاکید بر اینکه باید در کمیته تخصیص، پروژه ها را جدی بگیریم گفت: اگر بودجه کافی و قابل قبول تحقق پیدا کند تمامی پروژه های پیش بینی شده تحقق پیدا خواهد شد. 
"شهرام دبیری" با اشاره به اینکه در دوره های قبلی به مسیر گشایی توجهی نشده بود، گفت: اگر در این دوره این موضوع برنامه ریزی و سازماندهی شود میتوان کار را عملیاتی کرد. 
وی با اشاره به مصوبات کمیسیون شهرسازی تکمیل کرد: هر سه مصوبه کمیسیون را می‌توانیم بدون مشکل تصویب کنیم، در تبصره 73 میتوانیم 500 میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی و املاک غیر نقدی انجام داد.
در پایان "یعقوب هوشیار" شهردار کلانشهر تبریز گفت: اگر شهرداری سالانه دو همت برای مسیرگشایی‌ها اختصاص دهد، 35 سال برای تکمیل بازگشایی‌‌ های مصوب لازم است. 
وی با اشاره به اینکه شهرداری می‌تواند تا چند ماه آینده بسته های تشویقی به شورا بدهد، گفت: می‌توانیم با اتخاذ مشوق‌‌های محرک برای سرمایه‌گذاران، این امر را تسریع و بار مالی زیادی را از دوش شهرداری برداریم. 
در پایان جلسه مصوبات کمیسیون شهرسازی با رای اکثریت اعضا تصویب شد. 
انتهای پیام/
مصوبه مسیرگشایی‌ها تصویب شد/ احیای ستاد توسعه معابر  محمدرضا اخگرگداز

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار