در واکنش به تعرض رژیم صهیونیستی به اماکن مقدس فلسطین؛

خطیب‌زاده: جنایت صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی نقض آشکار حقوق بشر است

1401/01/26 - 17:14 - کد خبر: 61396 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت امور خارجه، تعرض صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجدالاقصی را محکوم کرد.

به گزارش نصر، «سعید خطیب‌زاده» تعرض بی‌شرمانه صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجدالاقصی را قویاً محکوم و نسبت به تداوم اقدامات وحشیانه و تروریستی اشغالگران در قدس و فلسطین اشغالی هشدار داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ضرب و جرح نمازگزاران فلسطینی به دست نظامیان اشغالگر اظهار داشت: جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین حاکی از ضعف روزافزون این رژیم اشغالگر می‌باشد که برای سرپوش گذاشتن بر آن، توان پوشالی خود را در برابر عده‌ای نمازگزار بی‌دفاع را به نمایش می‌گذارد.

جنایت صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی نقض آشکار حقوق بشر است
خطیب‌زاده افزود: این جنایات که نقض آشکار حقوق بین‌الملل و حقوق بشر است، بیش از پیش نشان می‌دهد که خیانت برخی سران کشورهای اسلامی در عادی‌سازی روابط با رژیم‌ جعلی صهیونیستی، به تغییر رفتارهای این رژیمِ ذاتاً خون‌ریز و بحران‌آفرین نمی‌انجامد، بلکه بر عکس، اقدامات ددمنشانه این رژیم در قبال فلسطینیان به دلیل پشت کردن برخی سران کشورهای اسلامی و عربی به آرمان فلسطین افزایش یافته، تا حدی که شاهد خشونت افسار گسیخته این رژیم آپارتاید و نژادپرست هستیم.  
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن دعوت از دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به حمایت از مردم فلسطین و جلوگیری از تداوم جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین، خواستار تحرک مردمی و ملت‌های مسلمان در حمایت از مسجد الاقصی شد.
خطیب‌زاده در پایان، پیامد اقدامات صهیونیست‌ها در قدس شریف و فلسطین را متوجه این رژیم اشغالگر و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آن دانست و خواستار واکنش صریح و فوری سازمان همکاری اسلامی و کشورهای مسلمان در حمایت از مسجد الاقصی شد.
انتهای پیام/
خطیب‌زاده: جنایت صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی نقض آشکار حقوق بشر است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار