رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مطرح کرد:

وجود عطش سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌شرقی/ بهره‌برداری از یک هزار طرح صنعتی و تولیدی در آذربایجان‌شرقی

1401/01/20 - 11:41 - کد خبر: 61041 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به ایفای نقش اساسی سازمان صمت در رشد ۸ درصدی اقتصادی استان از پیگیری مجدانه اتمام طرحای نیمه تمام صنعتی در داخل و خارج از شهرک‌ها خبر داد و گفت: یک‌هزار طرح نیمه تمام ( صنعتی، تولیدی و صنفی) دارای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نصر، صابر پرنیان امروز در گردهمایی یک روزه مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی و رؤسای شهرستانی با بیان ظرفیت‌های بسیار بالای سرمایه‌گذاری در استان تصریح کرد: تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرین تنها شعار نیست؛ بلکه فرمان و تکلیف است.
پاسخگو، شفاف، پاکدست، مردمدار، دلسوز، تعاملگر، اهل میدان، مطالبه‌گر و پرتحرک از جمله خصوصیاتی بود که پرنیان از آنها برای سازمان صنعت، معدن و تجارت در مقطع پیش رو یاد کرد.
وی افزود: امروز فضای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور نسبت به دهه‌های قبل تغییر کرده و معیار مردم برای سنجش عملکرد مسوولان دارای حساسیت‌های بسیار پیچیده است.
پرنیان با اشاره به ایفای نقش اساسی سازمان صمت در رشد ۸ درصدی اقتصادی استان از پیگیری مجدانه اتمام طرح‌های نیمه تمام صنعتی در داخل و خارج از شهرک‌ها خبر داد و تصریح کرد: یک‌هزار طرح نیمه تمام دارای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
تعیین تکلیف واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی بدون پروانه تا پایان سال، شناسایی و تقویت واحدهای صادرات محور استان همچنین تدوین نقشه راه جامع معدن در آینده نزدیک از دیگر موضوعاتی بود که پرنیان به آنها اشاره کره کرد.
رئیس سازمان صمت استان گفت: با ابتکار سازمان صمت؛ کمیته معادن با محوریت فرمانداران تا پایان فروردین ۱۴۰۱ در شهرستان‌ها اجرایی می‌شود.
وی در حوزه تجارت و بازرگانی با اشاره به اینکه رصد فنی، هوشمندانه و مستمر بازار هم جزو برنامه‌های سازمان در سال‌جاری است، متذکر شد: تسهیلات مالی و بانکی در چارچوب صورتحساب‌های الکترونیکی ثبت شده در سامانه جامع تجارت به واحدهای تولیدی تخصیص داده می‌شود.
انتهای پیام/
وجود عطش سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌شرقی/ بهره‌برداری از یک هزار طرح صنعتی و تولیدی در آذربایجان‌شرقی خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار