معاون سازمان صنعت آذربایجان غربی اعلام کرد:

برداشت ۱۵ هزار تن نمک از بستر دریاچه ارومیه

1398/08/19 - 15:46 - کد خبر: 6092 نسخه چاپی

نصر: معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی سال جاری در این مدت حدود ۱۵ هزار تن نمک توسط سه واحد بهره بردار از این دریاچه برداشت شده و به مصارف مختلفی رسیده است.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، پریسا عابدپور در گفت و گویی گفت: سه واحد فعال که نمک دریاچه ارومیه را به ترتیب برای تولید کود شیمیایی، استفاده در بخش های راهداری و شهرسازی و همچنین تولید نمک طعام برداشت می کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی بیان کرد: تمامی مجوزهای برداشت و پروانه‌های بهره‌برداری در حوزه دریاچه ارومیه پس از دریافت استعلام از محیط زیست آذربایجان‌غربی به صورت دو ماهه صادر می‌شود.

وی عنوان کرد: در چند سال گذشته به علت کاهش تراز آب دریاچه ارومیه درصد نمک در بستر آن بالا رفته است از این‌رو برداشت آن نه‌تنها خللی در کار ستاد احیا ایجاد نمی‌کند بلکه کمکی به احیای دریاچه خواهد بود.

عابدپور در پایان گفت: در این اساس برداشت نمک از بستر دریاچه با مجوز سازمان حفاظت محیط ‌زیست امکان‌پذیر است اما باید این برداشت از مکان‌های تعیین‌شده انجام شود تا آسیب بیشتری به دریاچه وارد نشود.

انتهای پیام/

برداشت ۱۵ هزار تن نمک از بستر دریاچه ارومیه نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار