مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان تأکید کرد؛

ضرورت تسریع در پروژه های توسعه ای در آذربایجان

1401/01/07 - 09:08 - کد خبر: 60601 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بر ضورت تسریع بر پروژه های توسعه ای در منطقه آذربایجان تأکید کرد.

به گزارش نصر، علی رستمی در این دیدار ضمن تبریک سال نو گفت: به همت همه همکارانم در مجموعه شرکت ملّی صنایع مس ایران علی الخصوص مجتمع مس سونگون تلاش خواهیم کرد بتوانیم با جامه عمل پوشاندن به اهداف تعیین شده شاهد عملیاتی و بهره برداری از طرح های توسعه آذربایجان شرقی باشیم چرا که در راستای بالندگی و شکوفایی کشور عزیزمان این یک ضرورت محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران با اشاره به نامگذاری سال جدید از طرف مقام معظم رهبری مدظله العالی افزود: مسئولیت و وظیفه سنگینی متوجه مدیران تولیدی و مجموعه های صنعتی و معدنی در کشور خواهد بود و در جهت تحقق این شعار تلاش خواهیم کرد طرح های توسعه ای شرکت مس را به جدیت پیگیری نماییم که در این راستا برای منطقه اذربایجان و مجتمع مس سونگون هدفگزاری تولید 400 هزار تن کاتد و یک میلیون تن کنسانتره انجام گرفته که انشالله طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بایستی در طی سه سال به آن دست یابیم که این نشان از عزم راسخ شرکت مس در پیشبرد طرح های توسعه آذربایجان هست.
معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملّی صنایع مس ایران در این دیدار با اشاره به قرارگرفتن ایران بر روی یکی از بهترین کمربندهای جهانی مس افزود: مس بعنوان یک عنصر از 60 ماده معدنی موجود در دل خاک این سرزمین می باشد که باید با استخراج آن به فکر بهبود وضعیت اقتصادی کشور و توسعه و پیشرفت آن بود و بر اساس آخرین مطالعات علمی جهان، صنعت مس در بین صنایع مختلف از حاشیه سود بهتری برخوردار بوده و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در این صنعت علاوه بر افزایش سرمایه خود شاهد اعتلای کشور عزیزمان ایران باشد.
 رحمتی همچنین با اشاره به عملیات اکتشافاتی اخیر افزود: تنها 7 درصد خاک میهن عزیزمان مورد مطالعه های اکتشافاتی قرارگرفته که نتایج خوبی از آن حاصل گردیده که در مقایسه با سایر کشورهای جهان آمار بسیار اندکی می باشد و باید مطالعات بیشتر و جامعتری صورت گیرد.
در این دیدار  دهقانی نماینده ورزقان و خاروانا،  پاشایی نماینده مرند و جلفا، معاونان شرکت ملّی مس ایران و مدیر مجتمع مس سونگون نیز مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران را همراهی می کردند.
انتهای پیام/
ضرورت تسریع در پروژه های توسعه ای در آذربایجان نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار