خبر/

رئیس جمهور ترکیه از «بسیج دیجیتالی» خبر داد

1401/01/03 - 10:14 - کد خبر: 60548 نسخه چاپی

نصر: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با اعلام اینکه دولت در حال راه اندازی " بسیج دیجیتال" است، گفت: پتانسیل ترکیه در سطحی است می تواند در زمینه پلتفرم های دیجیتال موفقیت های بزرگی کسب کند.

به گزارش نصر؛ اردوغان در ۲۱ مارس در نشستی با محوریت دنیای مجازی متاورس گفت: “من دوره بعدی را به عنوان یک دوره بسیج دیجیتال اعلام می کنم. ”
ما با هم هستیم تا در مورد متاورس صحبت کنیم.
اردوغان گفت : متاورس و پلتفرم های مشابه شاید به بخشی جدایی ناپذیر از نسل های آینده تبدیل شوند و ترکیه به کارآفرینان و جوانانی نیاز دارد که کشور را در این زمینه معرفی کنند.
اردوغان گفت: جهان به سمت عصر جدیدی می رود که بر پایه فناوری های دیجیتال ساخته شده است و دولت موظف است مردم خود را برای این آینده اجتناب ناپذیر به “صحیح ترین، ایمن ترین، قوی ترین و مجهزترین راه” آماده کند.
وی تاکید کرد: علاوه بر تولید زیرساخت های فناوری، دولت می خواهد از تولید محتوای قابل استفاده برای ترکیه و در نهایت جهان اطمینان حاصل کند.
اردوغان با بیان اینکه در دوره دولتش تعداد مشترکان تلفن همراه در ترکیه از ۲۳ میلیون به ۸۳ میلیون نفر افزایش یافته است، افزود: ما با طبق برنامه ای که توسط کمیسیون رسانه های دیجیتال در پارلمان ایجاد کردیم، این روند را همه جنبه ها دنبال می کند.
انتهای پیام/
رئیس جمهور ترکیه از «بسیج دیجیتالی» خبر داد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار