وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

دولت به همان اندازه که به معیشت توجه دارد،‌ به فرهنگ و هنر نیز اهمیت می‌دهد

1400/12/21 - 09:58 - کد خبر: 60233 نسخه چاپی

نصر:  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود توازن در برنامه‌های توسعه‌ای دولت مردمی، گفت: دولت به همان اندازه که به معیشت توجه دارد،‌ به فرهنگ و هنر نیز اهمیت می‌دهد.

به گزارش نصر، محمدمهدی اسماعیلی در همایش روز جوان که با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر ملکان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دولت برای تعطیلات عید بسته‌ی حمایتی آماده کرده و برای اولین‌بار سرانه‌ی فرهنگی از جمله فیلم و کتاب را نیز پیش‌بینی کرده است.
وی ادامه داد: دولت انقلابی بنا دارد تا عدالت فرهنگی را به نحو کامل و جامع در سطح کشور پیاده کند که یکی از مصادیق آن آموزش ۴۰ هزار هنرآموز در ۷۲ شهرستان و در ۵۰ رشته مختلف به‌صورت رایگان است.
وی همچنین تکمیل طرح های نیمه‌تمام را از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و افزود: به‌زودی قرارگاه محرومیت‌زدایی از فرهنگ و هنر نیز راه‌اندازی می‌شود چرا که مردم باید به‌صورت عادلانه از امکانات فرهنگی استفاده کنند و برای محرومیت‌زدایی از عرصه‌ی فرهنگی و هنری ملکان نیز در سفر استانی رئیس‌جمهوری به آذربایجان‌شرقی، برنامه‌های قابل توجهی پیش‌بینی خواهد شد.
اسماعیلی همچنین ابراز امیدواری کرد که در سایه‌ی حمایت مجلس و تلاش جوانان انقلابی، پیشرفت روزافزون در عرصه‌ی فرهنگی و هنری کشور حاصل شود.

وزیر جوان دولت سیزدهم الگویی برای جوانان ایران اسلامی است
نماینده‌ی مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را وزیر گام دومی و جهادی اطلاق کرد و گفت: وزیر جوان دولت سیزدهم الگویی برای جوانان ایران اسلامی است.
سیدعلی موسوی اضافه کرد: نظام اسلامی به جوانان اعتماد دارد و گام دوم انقلاب به پشتوانه‌ی همین جوانان شاهد پیشرفت های روزافزون است.
وی با بیان اینکه مجلس  انقلابی نیز در کنار دولت قرار دارد،خاطرنشان کرد: ما به پشتوانه‌ی همین جوانان در مقابل دشمنان ایستاده‌ایم و تحریم‌ها را نیز با پیروزی پشت سر خواهیم گذاشت.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، در جریان چهارمین سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آذربایجان شرقی احداث سه طرح فرهنگی - هنری در مناطق محروم شهرستان ملکان کلنگ زنی شده که توسط شهرداری و خیّرین احداث خواهد شد.
همچنین اسماعیلی در جریان این سفر  از مجتمع فرهنگی و هنری ملکان نیز بازدید و اظهار امیدواری کرد طرح این مجتمع در آینده ای نزدیک تکمیل شود.
انتهای پیام/
دولت به همان اندازه که به معیشت توجه دارد،‌ به فرهنگ و هنر نیز اهمیت می‌دهد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار