مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز خبرداد:

احداث دو غسالخانه ویژه کرونایی در تبریز

1400/12/11 - 16:51 - کد خبر: 59793 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با اشاره به احداث دو غسالخانه کرونایی در تبریز گفت : ۶۳۰ نفر در شهریور ماه سال جاری بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش نصر، فرخ جلالی گفت: با توجه به اینکه آرامستان وادی رحمت یکی از اساسی‌ترین آرامستان‌های شهرداری تبریز است و روزانه، ۳۰ نفر در این آرامستان دفن می‌شوند.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز ادامه داد: متأسفانه در طی دو تا سه هفته گذشته، فوتی‌های ناشی از کرونا به ۷ تا ۸ نفر رسیده است که این آمار، بر اساس گواهی‌های ارائه شده توسط پزشکی قانونی و یا برگه‌های فوتی در بیمارستان‌هاست.
وی افزود: آرامستان تبریز در حال حاضر اگر به همین منوال پیش رود برای چند سال آینده باید تدابیری برای احداث آرامستان‌های جدید در ورودی یا خروجی مد نظر باشد که بر این اساس باید مکان یابی‌ها انجام شود.
جلالی گفت: در سال جاری، ۴ خیابان جدید در بلوک‌های ۶۵، ۵۷، ۷۰ و خیابان کناری بلوک ۹۵ در آرامستان وادی رحمت تبریز برای تسهیل تشییع جنازه احداث شده است و تا خرداد ماه سال آتی نیز، آسفالت ریزی خواهد شد.
وی از آسفالت ریزی ۵ هزار تنی در سال جاری خبر داده و افزود: با آسفالت ریزی ۴ خیابان جدید الاحداث در آرامستان وادی رحمت تبریز، مشکلات تردد نیز قطعاً رفع خواهد شد.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز توضیح داد: از یکم فروردین ماه سال جاری تا پایان بهمن ماه، ۳ هزار و ۷۹۹ نفر فوت کرده‌اند که از این تعداد، دو هزار و ۳۳ نفر آقا و یک هزار و ۷۶۶ نفر خانم هستند.
جلالی، میانگین دفن روزانه اموات کرونایی را ۳۰/۲ اعلام کرده و گفت: تاکنون تغسیل ۷۳۸ اموات کرونایی شهرستان‌های همجوار که فاقد امکانات لازم هستند نیز در آرامستان‌های وادی رحمت تبریز انجام یافته است.
وی افزود: بازسازی روی قبور و کف سازی ۴ بلوک آرامستان وادی رحمت تبریز آغاز شده است و در سال جاری نیز بر تعداد بلوک‌هایی که در آنها بازسازی قبور و کف سازی انجام خواهد شد افزایش می‌یابد.
جلالی ادامه داد: ۸۴ نفر در بهمن ماه، ۳۰ نفر در دی ماه، ۹۲ نفر در آذرماه، ۲۶۰ نفر در آبان ماه، ۵۷۴ نفر در مهر ماه، ۶۳۰ نفر در شهریور ماه، ۲۲۱ نفر در مرداد ماه، ۱۳۹ نفر در تیرماه، ۲۹۵ نفر در خرداد ماه، ۵۰۴ نفر در اردیبهشت ماه و ۲۰۲ نفر در فروردین ماه سال جاری بر اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با اشاره به احداث دو غسالخانه کرونایی در آرامستان وادی رحمت تبریز گفت: با توجه به وضعیت کرونایی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار ضروری است و شهروندان باید در مراسم تشییع جنازه، فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
وی در پایان افزود: شهروندان باید از توزیع خوراکی‌ها چه به صورت بسته بندی و بسته بندی نشده و ازدحام جمعیت در مراسم تشییع جنازه خودداری کنند و علاوه بر این، باید از پرداخت مبلغ اضافی به متکدیان حرفه‌ای در آرامستان‌ها پرهیز کنند.
انتهای پیام/
احداث دو غسالخانه ویژه کرونایی در تبریز خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار