مدیرعامل کشتارگاه تبریز:

بازرسی های سطح شهر را افرایش می دهیم

1400/12/09 - 09:55 - کد خبر: 59652 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: با هدف خدمت‌رسانی و جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر توزیع گوشت غیر بهداشتی و فاقد شناسنامه  در روزهای پایانی سال و در آستانه عید نوروز،  بازرسی های سطح شهر را افزایش می دهیم تا مردم با آسایش خاطر گوشت خود را در سطح شهر تهیه نمایند.

به گزارش نصر، کریم قدرتی اظهار داشت: بازدید مستمر از قصابی‌ها با تشدید تیم‌های بازرسی توسط واحد بازرسی سازمان با همکاری اداره کل دامپزشکی استان و اتحادیه قصابان در سطح شهر با جدییت اجرا خواهد شد
وی با اشاره به شرایط اخیر و بروز بحران جهانی بیماری کرونا  و ضمن تاکید بر نکات و الزامات بهداشتی در خصوص استفاده از تجهیزات ایمنی فردی پرسنل مراکز عرضه گوشت و در راستای مقابله و پیشگیری از انتقال بیماریهای ویروسی تصریح کرد:با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی، لازم است شهروندان از خرید گوشت گوشت قرمز فاقد شناسنامه و مهر دامپزشکی و با برچسب مخدوش و گوشت چرخ شده های اماده خودداری نمایند.
قدرتی اضافه کرد: گوشت قرمز مصرفی علاوه بر قیمت مناسب باید از کیفیت خوب برخوردار بوده و از استاندارداهای هم بهداشتی برخوردار باشد.
مدیرعامل کشتارگاه تاکید کرد : تامین امنیت غذایی مردم وظیفه ای خطیر برای دستگاه های ذیربط بوده و به هیچ عنوان امکان اغماض در آن وجود ندارد.
وی ادامه داد: در جریان کشتارهای روزانه دام های سبک و سنگین در کشتارگاه، نظارت های بهداشتی توسط متخصصان امر مبنی بر آزمایش دام های ذبح شده و همچنین رعایت دستورالعمل زنجیره پیش سرد قبل از توزیع گوشت انجام می شود و از خروج هر گونه گوشت تازه ذبح شده بدون سپری نمودن زنجیره پیش سرد ۲۴ ساعته جلوگیری شده و دام های مشکوک به هر نوع بیماری ضبط و معدوم می شوند.
انتهای پیام/
بازرسی های سطح شهر را افرایش می دهیم نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار