نماینده مجلس؛

تصویب نشدن FATF بستن راه‌های تجارت با دنیاست

1398/08/18 - 12:42 - کد خبر: 5957 نسخه چاپی

نصر: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عواقب عدم تصویب لوایح FATF «گروه ویژه اقدام مالی» در مجمع تشخیص مصلحت، گفت: اگر این لوایح تصویب نشود در واقع دور تجارت با جهان سیم خاردار می‌کشیم.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، معصومه آقاپور علی‌شاهی روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: تصویب نشدن FATF به منزله این است که ما خلاف جریان رودخانه تجارت جهانی حرکت می کنیم و با این روند این سووال مطرح می شود که آیا می توان در اقتصاد و تجارت با دنیا موفق شد.

وی با بیان اینکه FATF یک روال و قانونی جهت بخش مالی هر کشور است، افزود: FATF هزار و یک شاخص دارد که در حال حاضر فقط ۳۲ شاخص آن اجرا می شود و خیلی از کشورهای عضو این پیمان فقط ۱۰ شاخص آن را اجرا می کنند و تعدادی را نیز اجرا نمی کنند اما عضو این پیمان هستند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی ما در مراودات بین المللی صداقت و شفافیت ماست؛ ما شفافیت مان هم در برجام و هم در این شاخص ها مشخص است و باید این موضوع را  در مواضع مالی  به دنیا ثابت کنیم.

آقاپور علی‌شاهی با بیان اینکه خیلی از کشورها که از نظر امکانات از ما پایین هستند از سال ۲۰۱۵ عضو FATF هستند، افزود: FATF دو شاخص کاربردی برای کشور ما دارد که اثبات حقانیت ایران در صداقت و دوستی با دنیا و رشد اقتصاد و توسعه تجاری با دنیا از جمله این شاخص ها است.

انتهای پیام/

تصویب نشدن FATF بستن راه‌های تجارت با دنیاست نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار