خبر/

دانشگاه صنعتی سهند در جمع برترین‌ دانشگاه‌های جوان دنیا

1400/11/30 - 11:38 - کد خبر: 59199 نسخه چاپی

نصر: دانشگاه صنعتی سهند در جدیدترین رتبه‌بندی تایمز در جمع برترین دانشگاه‌های جوان جهان قرار گرفت.

به گزارش نصر، محمدجواد دهقانی، رئیس مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) در این خصوص اظهار کرد: دو دانشگاه علوم پزشکی کردستان با رتبه ۶۷ و دانشگاه علوم پزشکی مازندران با رتبه ۷۲ دانشگاه‌های اول و دوم ایران و در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جوان دنیا در این فهرست هستند.
وی گفت: در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز ۲۰۲۲، تعداد ۱۷۳ دانشگاه از ۱۹ کشور اسلامی حضور دارند که کشورهای ترکیه و ایران به ترتیب با ۴۰ و ۳۷ دانشگاه به لحاظ تعداد دانشگاه‌های حاضر در رتبه‌بندی، رتبه‌های اول و دوم را دارند و کشور مصر با ۱۷ دانشگاه در رتبه سوم قرار دارد.
گفتنی است؛ پایگاه رتبه‌بندی تایمز فهرست سال ۲۰۲۲ دانشگاه‌های برتر جوان دنیا با قدمتی کمتر از ۵۰ سال شامل ۵۳۹ دانشگاه در سراسر دنیا را اعلام کرد که دانشگاه صنعتی سهند در رده‌ی ۱۹۳ قرار دارد و سهم ایران نیز از دانشگاه‌های جوان برتر دنیا در این رتبه بندی ۳۷ دانشگاه است.
رتبه‌بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی است که هر ساله دانشگاه‌های برتر دنیا را بر اساس ۱۳ شاخص عملکردی در قالب پنج معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجه بین‌المللی جهت انجام مقایسه‌های جامع و متوازن مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار می‌دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، در ارزیابی دانشگاه‌های جوان در رتبه‌بندی تایمز از سه منبع اطلاعاتی شامل اطلاعات حاصل از نظرسنجی‌ها، اطلاعات ارائه شده از سوی دانشگاه‌ها، اطلاعات پژوهشی دانشگاه‌ها در پایگاه استنادی اسکوپوس جهت محاسبه شاخص‌ها و نمرات بهره گرفته شده است.
انتهای پیام/
دانشگاه صنعتی سهند در جمع برترین‌ دانشگاه‌های جوان دنیا خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار