خبر/

جزییات فعالیت مدارس آذربایجان شرقی در شرایط کرونایی اعلام شد

1400/11/30 - 09:42 - کد خبر: 59184 نسخه چاپی

نصر: اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در اطلاعیه ای، جزییات فعالیت مدارس استان در شرایط کرونایی را اعلام کرد.

به گزارش نصر، بر اساس این اطلاعیه، طبق تصمیم چهل‌ و هشتمین جلسه‌ی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا جزئیات نحوه‌ی فعالیت مدارس استان در هفته آتی، به‌ شرح زیر است:
مدیران و عوامل اجرایی جهت پشتیبانی آموزشها در همه‌ی رنگ بندهای کرونایی با رعایت دقیق نکات بهداشتی در مدرسه حضور خواهند داشت.
در وضعیت قرمز، فعالیت‌های آموزشی و پرورشی کلیه‌ی مدارس، آموزشگاهها و ... در مدارس شهری به‌صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد و مدارس روستایی نیز طبق دستورالعمل‌های که پیشتر ابلاغ شده بود، آموزشها را حضوری با رعایت دقیق نکات بهداشتی پیگیری می‌کنند.
در وضعیت نارنجی، زرد و آبی، فعالیت‌های آموزشی و پرورشی کلیه‌ی مدارس شهری و روستایی در تمامی دوره‌های تحصیلی با توجه به واکسیناسیون بالای ۸۵ درصد دانش آموزان با رعایت دقیق نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و گروه بندی کلاسی به‌صورت حضوری پیگیری خواهد شد و تصمیمات موردی برای مدارس با شرایط خاص شیوع و یا عدم شیوع این بیماری، با هماهنگی مسئولین ذیربط منطقه به ستادهای شهرستانی محول می‌شود.
گفتنی است؛ فعالیت کانون‌های فرهنگی، تربیتی و مراکز مشاوره و اختلالات یادگیری با عنایت به مراجعه کم، کلاسهای کارگاهی (دروس عملی) رشته‌های هنرستانی با رعایت حداکثر ۱۵ نفر در یک کلاس، در تمامی وضعیت‌های کرونایی و تمامی مناطق استان به‌صورت حضوری خواهد بود. 
همچنین مدیران مدارس فعالیتهای آموزشی و پرورشی مدارس خود را بدون جابجایی در شیفت مربوطه باید پیگیری کنند.
آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ۷۵۰ هزار دانش آموز و بیش از ۴۰ هزار نفر کادر آموزشی دارد.
انتهای پیام/
جزییات فعالیت مدارس آذربایجان شرقی در شرایط کرونایی اعلام شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار