مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند:

لاستیک های کارکرده تبریز به چرخه حمل و نقل برمیگردد

1400/11/24 - 13:47 - کد خبر: 58989 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز با اعلام این خبر که لاستیک های کارکرده و مستهلک تبریز به چرخه حمل و نقل باز میگردند افزود : در راستای صیانت از محیط زیست، کاهش پسماندهای تولیدی و عمل به اصل بازیافت طی توافق هایی که با یکی از کارخانه های بازیافت لاستیک صورت گرفت به تفاهم های خوبی در این مهم دست یافتیم.

به گزارش نصر، یونس فاتح گفت: روزانه حدودا سیصد حلقه لاستیک مستهلک در تبریز به وجود می آید که با بازیافت آنان می‌توان کمک بسزایی برا حفظ محیط زیست کرد و از دفن یا سوزاندن این مقدار تایر جلوگیری کرد تهدید هارا به فرصت تبديل کرد.
فاتح تصریح کرد : بازیافت لاستیک های کارکرده و برگرداندن آنان به چرخه حمل و نقل هم باعث جلوگیری از افزایش تناژ پسماندهای شهری می‌شود و هم باعث می‌شود لاستیک های بازیافتی با قیمت مقرون به صرفه ای در اختیار شهروندان عزیز قرار گیرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد : تولید کفپوش های ورزشگاهی با دوام فوق‌العاده ، استفاده از پودر لاستیک ها در امر آسفالت شهری برای افزایش طول عمر آسفالت و غیره از جمله کاربردهای دیگر لاستيک هایی است که دیگر امکان بازگردانی آنان به چرخه حمل و نقل وجود ندارد.
انتهای پیام/
لاستیک های کارکرده تبریز به چرخه حمل و نقل برمیگردد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار