بازرگانی دولتی اعلام کرد:

واردات و ذخیره سازی دو میلیون تن شکر و روغن خام

1400/11/23 - 20:47 - کد خبر: 58945 نسخه چاپی

نصر: شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: تا پایان دی‌ماه بیش از دو میلیون تن روغن و شکر خام از بنادر شمالی و جنوبی وارد کشور شده است.

 به گزارش نصر، براساس این گزارش، میزان روغن وارد شده از آغاز سال تا پایان دی‌ماه به بیش از یک میلیون و ۱۵۹ هزار تن رسیده است.
بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که از سال گذشته انجام شده  در طی ۱۰ ماه، ۵۹۸ هزار تن روغن خام تامین و خریداری شده است و برای تنظیم بازار این کالای اساسی طی مدت ۹۶۱ هزار تن  برای تصفیه در کارخانجات روغن‌کشی و عرضه در شبکه‌های توزیع، به فروش رفته است.
در بخش تامین روغن مصرفی کشور، همچنین از تولیدات داخلی، بیش از ۱۰۰ هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا و ۷۷۰۰ دانه روغنی سویا برای استحصال روغن به کارخانجات روغن‌کشی فروخته شده است.
بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که از سال گذشته انجام شده است برای تأمین شکر کشور نیز،  در ۱۰ ماه امسال ۸۴۳ هزار تن شکر خام وارد شده و میزان تأمین و خرید در همین مدت  به ۲۸۶ هزار تن رسیده است.
برای تنظیم بازار شکر تا پایان دی‌ماه،بیش از ۴۷۸ هزار تن شکر خام برای تصفیه در اختیار کارخانجات شکر قرار داده شده که پس از تصفیه در شبکه‌های عرضه، توزیع شده است.
انتهای پیام/
واردات و ذخیره سازی دو میلیون تن شکر و روغن خام خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار