خبر/

۳۸۰ واحد تولیدی و ۳۷ طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی افتتاح شد

1400/11/21 - 21:43 - کد خبر: 58860 نسخه چاپی

نصر: همزمان با دهه فجر بهره‌برداری از ۳۸۰ طرح صنعتی و تولیدی بخش خصوصی و ۳۷ طرح عمرانی و زیرساختی شهرک‌های صنعتی استان با حضور استاندار آذربایجان شرقی در شهرک صنعتی بعثت آغاز شد.

به گزارش نصر، عابدین خرّم استاندار آذربایجان شرقی عصر پنجشنبه در ادامه افتتاح طرح های دهه فجر، با افتتاح نمادین ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی بعثت، بهره برداری از ۳۸۰ پروژه صنعتی و تولیدی بخش خصوصی را در استان کلید زد.
با افتتاح این واحدها که در بخش‌های صنایع غذایی، سلولزی، بهداشتی، شیمیایی، کفش، نساجی، لوازم خانگی، مقاطع فولادی، قطعات خودرو، دارویی و ریخته‌گری  با سرمایه گذاری  ۴۳۳ میلیارد تومان اجرا شده اند برای ۶ هزار نفر شغل ایجاد شده است.
واحد تولیدی فیلتر اکسونیک با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۶۰ نفر و واحد تولید سازه فلزی و ورق‌های صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۹۰ نفر واحدهای بودند که امروز با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شدند.
همزمان با افتتاح پروژه‌های بخش خصوصی استان، ۳۷ طرح عمرانی و زیرساختی شهرک‌های صنعتی استان از جمله طرح های آبرسانی و برق‌رسانی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
طرح خط انتقال و شبکه توزیع آب در شهرک صنعتی بعثت یکی از این طرح ها بود که آب مورد نیاز ۵۰۰ واحد تولیدی را تأمین خواهد کرد.
همچنین با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی واگذاری ۱۲۳ قطعه زمین در فاز توسعه ۴۰۰ هکتاری شهرک صنعتی بعثت آغاز شد.
با احداث واحدهای صنعتی و تولیدی در این قطعات با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال برای سه هزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.
استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین در شهرک صنعتی بعثت، به صورت مستقیم با برخی از صنعتگران و تولیدکنندگان این شهرک گفت‌وگو کرد و به مسائل و مشکلات آنها گوش فرا داد.
عابدین خرّم با بیان اینکه عرصه تولید، جبهه اصلی جنگ اقتصادی است، گفت: اقتصاد، صنعت و تولید مهم‌ترین کارویژه جمهوری اسلامی تلقی می‌شود و باید در حوزه اقتصاد هم همانند عرصه دفاعی بدرخشیم.
وی افزود: صنعتگران و اهالی تولید، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و تحقق این مهم جز با مجاهدت آنها میسر نیست.
خرّم با بیان اینکه حمایت ما از تولید شعاری نیست، افزود: امروز دولت سیزدهم اراده کرده است تا موانع تولید را از سر راه بردارد.
وی با بیان اینکه دولت برای تکمیل ظرفیت‌های ترانزیتی و زیرساختی شهرک صنعتی بعثت تلاش خواهد کرد، گفت: صنعتگران هم باید در این راستا کمک کنند و به عنوان مثال واحدهای بزرگ حداقل برای تولید پنج مگاوات برق به بالا باید همت کنند.
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ظرفیت نیروی انسانی در حوزه صنعت برای استان مایه امیدواری است و این حرکت و روند رو به رشد روز به روز ادامه پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام/
۳۸۰ واحد تولیدی و ۳۷ طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی افتتاح شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار