خبر/

آرامش به شهر تبریز بازگشت

1398/08/17 - 04:40 - کد خبر: 5874 نسخه چاپی

نصر: پس از زلزله ٥.٩ ریشتری شهر «ترک» شهرستان میانه که در تمام شهرهای آذربایجان‌شرقی احساس و باعث ریختن مردم به بیرون از خانه در تبریز و دیگر شهرستان های استان شد، اکنون آرامش برقرار بوده و شهروندان در حال بازگشت به منازل خود هستند.

به گزارش نصر به نقل از  ایرنا،  مردم تبریز و شهرهای میانه، سراب و چاراویماق به علت هول و هراس ناشی از ‌شدت زلزله، پس از وقوع آن به خیابان ها ریخته بودندو اکنون با اطمینان یافتن از عدم احساس پس‌لرزه‌ها در سطح شهر به خانه‌های خود بازگشتند.

 حضور پرسنل نیروی انتظامی در میادین و خیابان های اصلی شهرها و آرامش دادن به مردم موجب شد تا همشهریان با اطمینان خاطر به خانه‌های خود بازگردند.

 به گزارش خبرنگاران ایرنا از سطح شهر تبریز برخی از مردم در داخل پارک ها و در داخل خودروهای خود حضور یافته بودند که این حضور در برخی از خیابان ها مثل باغمیشه موجب ترافیک نیز شده بود.

اکنون تعداد اندکی از شهروندان در سطح شهر، پارک ها و خودروها و فضاهای رو باز تردد دارند.

زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان، ‌زنجان و اردبیل نیز احساس شده است.  

به گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت ۴۷.۶۴ عرض شمالی و ۳۷.۷۶ طول شرقی ثبت شده است.

تَرْک یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است. این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه می‌باشد.

انتهای پیام/

آرامش به شهر تبریز بازگشت نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار