دکتر مردانی:

۶ تا ۷ میلیون نفر در کشور هیچ واکسنی نزده اند

1400/11/17 - 16:54 - کد خبر: 58629 نسخه چاپی

نصر: عضو کمیته علمی کشوری کرونا بیان کرد: در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اینکه تأکید زیادی در محدودیت بازگشایی مدارس، تجمعات و سفرهای غیرضرور و حتی ضرور داشتیم، ولی تعطیلی و قرنطینه توصیه نمی‌شود.

به گزارش نصر، مسعود مردانی، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، با اشاره به اینکه حدود ۶ تا ۷ میلیون نفر در کشور هیچ واکسنی نزده اند، افزود: در حال حاضر بیشتر افرادی که به نوع شدید بیماری مبتلا می‌شوند، هیچ واکسنی دریافت نکرده اند.
وی تصریح کرد: بیمارانی که حال عمومی نامناسبی دارند در تزریق واکسن کوتاهی کرده اند و الان بیشتر بیمارانی که به نوع شدید مبتلا شده اند، هیچ واکسنی دریافت نکرده اند.
مردانی ادامه داد: مردم به خصوص افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند باید دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند.
عضو کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ افزود: در همه گیری کرونا، باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و از دورهمی، تجمعات و مسافرت‌های غیرضرور اجتناب کنیم.
وی تاکید کرد: در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اینکه تأکید زیادی در محدودیت بازگشایی مدارس، تجمعات و سفرهای غیرضرور و حتی ضرور داشتیم، ولی تعطیلی و قرنطینه توصیه نمی‌شود.
مردانی گفت: درمان اومیکرون در هفته اول، علامتی است یعنی زمانی که تب می‌کنیم استامینوفن استفاده کنیم، اگر سرفه داریم شربت سرفه یا آویشن مصرف کنیم بنابراین مایعات بیشتر، سبزی تازه، میوه تازه، استراحت و نداشتن استرس از درمان‌های هفته اول اومیکرون است.
آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در کشور روند صعودی یافته و طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت در شبانه روز گذشته بیش از ۲۳ هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند و ۱۲۰ شهر در وضعیت قرمز قرار دارد.
انتهای پیام/
۶ تا ۷ میلیون نفر در کشور هیچ واکسنی نزده اند خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار