رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)؛

کمیته امداد ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد می‌کند

1398/08/16 - 17:04 - کد خبر: 5861 نسخه چاپی

نصر: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت : این نهاد در سال جاری برای ۱۷۰ هزار نفر ایجاد شغل خواهد کرد که تاکنون اشتغال ۶۳ هزار نفر محقق شده است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، سید مرتضی بختیاری امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ضمن تبریک آغاز ولایت ولی عصر(عج) افزود: در ماده ۸۳ برنامه پنج ساله ششم تکلیف شده است که کمیته امداد و بهزیستی سالانه ۱۰۰ هزار اشتغال ایجاد کنند.

به گفته وی، در بودجه امسال هفت هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۶ برای این مهم پیش بینی شده که سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان آن برای کمیته امداد و یک‌هزار و ۵۰۰ میلیار ریال نیز سهم بهزیستی در کشور است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سال گذشته این نهاد ۱۴۸ هزار اشتغال ایجاد کرد که یک سوم اشتغال فراهم شده در کشور، توسط کمیته امداد بود.

بختیاری ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۶۳ هزار اشتغال با یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: ۵۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال در کشور پرداخت می شود این رقم به شرط ایجاد شغل برای ۱۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امکانپذیر است.

وی با بیان اینکه در سطح کشور سه هزار مرکز نیکوکاری ایجاده شده است، اظهارداشت: تا پایان امسال سهم استان زنجان از این  مراکز ۱۱۰ مورد است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ارائه خدمات حمایتی با رویکرد مسجد محوری انجام می شود.

بختیاری به طرح دوباره زندگی اشاره کرد و افزود: در این طرح زوج های متارکه کرده مجدد به زندگی سابق خود برمی گردند که برای ۱۶۰ زوج در استان قم این طرح اجرا شده است.

وی به خدمات کمیته امداد در استان زنجان اشاره کرد و افزود: سال گذشته دو هزار و ۵۰۰ اشتغال ایجاد شده که امسال این رقم به چهار هزار و ۵۰۰ مورد می رسد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سال گذشته تسهیلات اشتغال استان زنجان ۳۱ میلیار تومان بود که این رقم در سال جاری به ۱۳۱ میلیارد تومان افزایش یافته است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز در ادامه این دیدار افزود: امام راحل یادگارهای متعددی در سطح کشور ایجاد کردند که یکی از این مقوله ها که آثار و برکات آن قابل مشاهده است کمیته امداد محسوب می شود.

حجت الاسلام خاتمی اظهارداشت: خوشبختانه این نهاد با جدیت فراوانی در سطح استان زنجان فعالیت دارد که در بین آحاد مردم بویژه نیازمندان رضایت قابل توجهی دارد.

وی ادامه داد: در هر مسجد جمع آوری زکات فطره و تفسیم بندی آن بین نیازمندان همان محل از اقدامات و تدابیر مهم کمیته امداد است.

انتهای پیام/

کمیته امداد ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد می‌کند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار