تبدیل سیلوی قدیمی غلات به خانه دو طبقه

1400/11/17 - 12:35 - کد خبر: 58605 نسخه چاپی

نصر: خلاقیت برای تبدیل سازه‌های قدیمی به خانه‌های ساده و کم هزینه ادامه دارد و این بار یک سیلوی قدیمی غلات به خانه‌ای کوچک و دوطبقه مبدل شده است.

به گزارش نصر، پیش از این اخباری در مورد تبدیل زباله دانی های بزرگ یا کارگاه‌ها و کارخانه‌های قدیمی به خانه و مجتمع مسکونی منتشر شده بود و این بار استلا ون بی رز فارغ التحصیل آکادمی طراحی آیندهوون مستقر در هلند از یک سیلو غلات قدیمی، خانه‌ای منحصر به فرد ساخته شده است.
این سیلوی غلات تبدیل به خانه‌ای دوطبقه شده که فضای داخلی آن کاملاً دنج است. برای این خانه یک اتاق نشیمن کوچک و یک اتاق خواب در نظر گرفته شده است.
ایده تبدیل سیلو به خانه زمانی به وجود آمد که ون بی رز با یک کشاورز محلی که در حال فروش سیلوی غلات خود بود تماس گرفت. بعد از اینکه آنها با هم گپ زدند، این کشاورز ایده تبدیل سیلوی خود به خانه را بسیار پسندید و تصمیم گرفت سیلوی خود را به صورت رایگان به این معمار اهدا کند.
 

این سیلو که هفت متر ارتفاع دارد ابتدا رنگ آمیزی شده و درهای دوتایی آن بریده شد و سپس پنجره‌هایی به آن اضافه شد. یکی دیگر از نکات خوب در این خانه خاص، ایجاد یک نقطه دید از بالا از طریق دریچه‌ای شفاف است.
علیرغم کمبود فضای در دسترس در طبقه همکف، طبقه اول فضای بیشتری دارد و یک نردبان هم به اتاق خواب منتهی می‌شود که شامل یک تخت ۲×۱.۲ متری است. البته فضای محدود این خانه استفاده از آن به عنوان منزلی همیشگی را دشوار می‌کند، ولی می‌توان این منزل را تبدیل به اقامتگاهی موقت برای مسافران و طبیعت گردان کرد.
انتهای پیام/
تبدیل سیلوی قدیمی غلات به خانه دو طبقه خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار