معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

ثبت ۸ هزار ازدواج دانشجویی در سال ۱۴۰۰

1400/11/17 - 10:26 - کد خبر: 58585 نسخه چاپی

نصر: معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: ۲۴ هزار زوج در سال ۱۴۰۰ در برنامه‌های ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد تاکنون هشت هزار ازدواج دانشجویی ثبت شده است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام مهدی فاطمی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا با اعلام این خبر، یکی از دلایل عدم اعزام باقی ثبت نام‌کنندگان به مشهد مقدس را شرایط کرونایی کشور، رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامتی افراد عنوان کرد.
وی با بیان اینکه، امسال تاکنون بیش از ۸۰ دوره کاروان برای اجرای برنامه ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس اعزام شده است، اظهار داشت: اگر شرایط به همین منوال باشد، این اعزام ها ادامه پیدا خواهد کرد.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در عین حال گفت: البته هرگاه شرایط بیماری کرونا در کشور حاد شود ما نیز برگزاری برنامه های مربوط به ازدواج دانشجویی را به تعویق می اندازیم و به محض بهبود شرایط و با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی اجرای آن را ادامه می دهیم.
وی در پاسخ به اینکه، شرایط شرکت در ازدواج دانشجویی چیست نیز گفت: اگر تنها یک طرف زوج خانم یا آقا دانشجوی در حال تحصیل  در یکی از دانشگاه های کشور باشند، کفایت کرده و این زوج می توانند در سامانه ازدواج دانشجویی ثبت نام و در این برنامه شرکت کنند.
فاطمی پور در پاسخ به این سوال که برنامه حمایتی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ازدواج دانشجویی به چه شکلی است، گفت: رسالت ما در ازدواج دانشجویی کاملا فرهنگی است. طبق این برنامه دانشجویان پس از ثبت نام به صورت رایگان به سفر زیارتی به مشهد مقدس اعزام شده و در طول اقامت از یک برنامه پرنشاط البته با قالب های مختلف آموزشی و مشاوره زندگی بهره مند می شوند.
وی همچنین در خصوص زمان و چگونگی ثبت نام ازادواج دانشجویی نیز اظهار داشت: دانشجویان برای ثبت نام ازدواج دانشجویی در یک بازه زمانی که به طور معمول در مهر ماه هر سال است، می توانند در سامانه https://ezdevaj.nahad.ir ثبت نام کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همچنین خاطرنشان کرد: به مناسبت گرامی داشت روز دانشجو و با توجه به درخواست‌های متعدد دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و پیشنهاد ستاد ازدواج دانشجویی، سایت ثبت نام ازدواج دانشجویی برای ثبت نام در دوره بیست و چهارم ازدواج دانشجویی، به مدت یک هفته از ١۶ آذر ماه ۱۴۰۰ فعال شد.
انتهای پیام/
ثبت ۸ هزار ازدواج دانشجویی در سال ۱۴۰۰ خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار