رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل؛

تزریق واکسن کرونا در استان اردبیل از یک میلیون و ۹۰۰ هزار دُز گذشت

1400/11/04 - 14:22 - کد خبر: 57845 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۲۳۷ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده است.

به گزارش نصر، علی محمدیان اردی روز دوشنبه در مصاحبه ای، از تزریق ۲ دُز واکسن برای بیش از ۸۵ درصد جمعیت هدف ساکن در استان اردبیل خبر داد و افزود: تاکنون ۹۱۳ هزار و ۷۸۳ دُز واکسن نوبت اول و ۸۰۱ هزار و ۷۲۴ دُز واکسن نوبت دوم در این استان تزریق شده است.
وی اظهار کرد: تاکنون برای ۱۸۸ هزار و ۷۰۳ نفر از گروه‌های سنی واجد شرایط در استان اردبیل، دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به تزریق دُز اول واکسن کرونا برای بیش از ۹۵ درصد از جمعیت هدف بالای ۱۲ سال ساکن در این استان گفت: امیدواریم با ادامه همین روند، قبل از شیوع احتمالی موج ششم تمام افراد واجد شرایط دُز اول تا سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.
وی همچنین بیان کرد: پس از هشدار در خصوص احتمال شیوع سویه جدید اومیکرون ویروس کرونا و بروز موج ششم، همزمان با اختصاص محموله‌های پرتعداد واکسن کرونا و امکان واکسیناسیون بیشتر، استقبال مردمی از واکسیناسیون کرونا در استان اردبیل طی روزهای اخیر افزایش یافته است.
محمدیان‌اردی تاکید کرد: حتی افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا زده‌اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی‌‍‌شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.
وی در ادامه با هشدار به احتمال گسترش شیوع کرونا در استان اردبیل اظهار کرد: همه شهروندان استفاده از ماسک و تزریق هر سه دُز واکسن کرونا را جدی بگیرند.
بنا به اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، طی شبانه روز گذشته با صفر شدن دوباره فوت مبتلایان کرونا برای ششمین روز متوالی، مجموع جان‌باختگان بیماری کووید.۱۹ در این استان در رقم ۲ هزار و ۶۲۶ نفر باقی ماند.
وی اضافه کرد: در ادامه روند پایدار شیوع کووید.۱۹ در استان اردبیل، ۲۰ بیمار جدید طی شبانه روز گذشته در مراکز درمانی این استان بستری شده و تحت مداوا قرار گرفتند که این میزان بستری روزانه مبتلایان کرونا، ۱۶۹ نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در استان اردبیل است.
محمدیان‌اردی، مجموع بستری مبتلایان کرونا در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته را نیز ۷۸ نفر اعلام کرد گفت: این میزان بستری همزمان مبتلایان کرونا در استان اردبیل ۸۱۹ نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در این استان و پایین‌ترین آمار امسال است.
وی با هشدار نسبت به احتمال اوج‌گیری شیوع بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل اظهار کرد: شیب آرام کاهش شیوع این بیماری در استان ادامه دارد.
دکتر محمدیان‌اردی از بستری شدن ۱۴ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۱۹ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی این استان نیز پس از بهبودی نسبی و ادامه درمان در منزل ترخیص شدند.
وی اضافه کرد: هم‌اکنون همه شهرستان‌های استان شامل پارس‌آباد، بیله‌سوار، نیر، کوثر، گرمی، سرعین، خلخال، اصلاندوز، نمین، مشگین‌شهر و اردبیل در وضعیت آبی شیوع قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در ادامه بر استفاده از ماسک، ایجاد تهویه در فضاهای سرپوشیده و رعایت فاصله اجتماعی و لزوم پرهیز از دورهمی، عادی‌انگاری بیماری کووید.۱۹ و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان تاکید کرد.
بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه سال گذشته با ۲۲ فوتی، بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۸۹ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۸۹۷ نفر در روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/
تزریق واکسن کرونا در استان اردبیل از یک میلیون و ۹۰۰ هزار دُز گذشت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار