وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۷۸۰ روستا برای نخستین بار به اینترنت متصل شدند

1400/11/03 - 11:49 - کد خبر: 57751 نسخه چاپی

نصر : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز و با ساخت ۵۰۰ سایت، ۷۸۰ روستای کشور برای نخستین بار به اینترنت متصل شدند.

به گزارش نصر، «عیسی زارع‌پور» امروز (یکشنبه) در مراسم اتصال یک‌هزار روستا به شبکه ملی ارتباطات پایدار و پرسرعت افزود: در افتتاح امروز با احداث ۵۰۰ سایت ارتباطی، ۷۸۰ روستا برای نخستین بار به اینترنت پرسرعت متصل شدند و ۲۵۰ روستا نیز ارتقای کیفیت داشتند.    
وی بیان‌داشت: درخواستی که از روستاییان دارم این است که همچنان که تاکنون همراهی کردند، پس از این نیز همراه باشند تا بتوانیم زیرساخت‌های ارتباطی‌شان را توسعه بدهیم.
زارع‌پور خاطرنشان‌کرد: تاکنون همکاری خوبی وجود داشته است، اما از ان‌جایی که دولت سیزدهم قصد دارد تا پایان ۱۴۰۱ همه روستاها را به شبکه ارتباطی کشور متصل کند، این همراهی باید بیشتر شود.
اتصال همه روستاها به شبکه ارتباطی کشور تا پایان ۱۴۰۱
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارشی که مجری توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات در گفت‌وگو با ایرنا ارائه داد، اکنون حدود ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت متصل هستند و تا پایان ۱۴۰۱ همه روستاهای ایران به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت کشور متصل خواهند شد.
طبق آخرین آمار، سه‌هزار و ۵۰۰ روستا دارای ارتباطات حداقلی هستند و چهار هزار روستای کشور هیچ ارتباط اینترنتی ندارند. وزارت ارتباطات برای حذف این شکاف اجتماعی مکلف است که همه این هفت هزار و ۵۰۰ روستا را به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت متصل کند. امروز یک‌هزار روستا با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی در استان‌های فارس و اردبیل به شبکه ارتباطی کشور متصل شدند.
انتهای پیام/
۷۸۰ روستا برای نخستین بار به اینترنت متصل شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار