اعتراض فرهنگی به عملکرد رسانه ملی در موضوع حواشی دیدار تراکتور – استقلال:

رسانه ملی چرا شعارهایی که در حمایت از رژیم فاسد طاغوتی داده شد را مورد بحث قرار نداد!

1398/08/16 - 10:26 - کد خبر: 5773 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد رسانه ملی در بزرگنمایی تخلف عده ای معدود در استادیوم یادگار امام (ره) تبریز گفت: چرا رسانه ملی شعارهایی که در حمایت از رژیم فاسد طاغوتی در استادیوم آزادی داده شد را مورد بحث قرار نداد!

به گزارش نصر، محمد حسین فرهنگی، نماینده مجلس، در انتقاد از برنامه روز یکشنبه رادیو ورزش که به بررسی حواشی دیدار استقلال و تراکتور اختصاص داشت، بیان کرد: بنده طی نامه ای به دکتر علی عسگری، ریاست محترم سازمان صدا و سیما از برنامه روز یکشنبه انتقاد کردم. در این برنامه درباره کل مردمی که در دیدار استقلال و تراکتورسازی در ورزش یادگار امام تبریز حضور داشتند، قضاوت هایی شد. عباراتی به کار رفت که مورد انتقاد و از نظر ما خلاف واقعیت بود. چرا باید چنین برنامه هایی از سوی رسانه ملی که خود باید منشاء ایجاد وحدت ملی باشد، پخش شود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی افراد با اهداف غیر ورزشی به ورزشگاه ها می آیند؛ شما به عنوان نماینده مجلس برای این افراد چه فکری دارید و چه اقدامی انجام داده اید، بیان کرد: این ایراد در همه ورزشگاه ها و در تمام دنیا وجود دارد و یک بحث روانشناختی-اجتماعی است. قطعاً از آن تخلفات حمایت نمی کنیم. در نامه هم اشاره کرده ام که ما از هیچ کار خلافی دفاع نمی کنیم.

نماینده مجلس افزود: ایراد بنده از شما این است که چرا فقط آن بخش را دید و برجسته کردید. چرا استفاده هایی که رسانه های مخالف جمهوری اسلامی ایران در طرفداری از شعار رژیم فاسد وابسته طاغوتی داشتند را مورد بحث قرار ندادید؛ در حالیکه این اتفاق بارها رخ داده است. اگر بنا باشد ناهنجاریها را بررسی کنیم، باید همه را مورد بررسی قرار داد. وقتی در صحنه ای به رهبری کشور اهانت می شود و آن را رسانه های خارجی منتشر می کنند، چرا صدا و سیما ورود نمی کند و به آن نمی پردازد؛ اما جملاتی که یک عده از روی عمد و عده ای از روی شور و هیجان به زبان می آورند را بزرگنمایی کرده و خلاف امنیت ملی معرفی می کند .

دکتر فرهنگی، در پاسخ به این سوال که نظر شما راجع به اتفاقی که در بازی استقلال و تراکتور افتاد چیست، تصریح کرد: من تعمیم را مطلقاً قبول ندارم. شاید جمع کوچکی در استادیوم اقدام به بیان جملات ناشایست کرده باشند. آیا متهم کردن میلیون ها انسان و محرومیت تیم از تماشاچی صحیح است؟

کارشناس برنامه، در مقابل گفته نماینده مجلس اظهار کرد: در برنامه رادیو ورزش اصلاً چنین صحبتی نشد و ما مسئله را به همه حاضران در ورزشگاه تعمیم ندادیم.

در برنامه مطرح شد برای مقابله با رفتار و شعارهای نادرست لازم است تنبیه هایی که در قوانین فیفا وجود دارد، اعمال شود؛ مانند محرومیت ها و غیره. ما حکم صادر نکردیم؛ بلکه گفتیم طبق قوانین فیفا نسبت به این اتفاق برخورد شود.

دکتر فرهنگی، تصریح کرد: بنده با این مسئله که حاشیه ها و اتفاقاتی که در فضاهای ورزشی رخ می دهد و در همه جای دنیا وجود دارد را به یک موضوع ضد امنیت ملی تبدیل کنیم، مخالف هستم. مسئولان با هر شخصی که در هر جایی خلافی انجام داده برخورد کنند؛ ما در این زمینه حرفی نداریم.

میرحسینی، مدیر شبکه رادیویی ورزش، در ارتباط با موضوع مورد بحث اظهار داشت: همکاران بنده در ابتدای همین برنامه برای برطرف کردن سوء تفاهمات احتمالی صحبت هایی را مطرح کردند. اگر خدایی نکرده در برنامه ای به قومیتی از جمله آذری ها توهین شده، بنده عذرخواهی می کنم؛ گرچه اینطور نبوده است.

وی، افزود: ما در برنامه های مختلف رادیو ورزش با حضور کارشناسان نسبت به همه مسائل و حواشی ورزش صحبت کردیم و انتقادهایی داشتیم که مستندات آن وجود دارد.

مدیر شبکه رادیویی ورزش با بیان اینکه اکنون دشمن به عرصه ورزش ورود کرده و با قصد تفرقه افکنی و تخریب ارزش ها کار می کند، عنوان کرد: اگر بخشی از تماشاگران چه در تبریز و چه در تهران و یا هر جای دیگری آگاهانه و نا آگاهانه وارد این جریان می شوند، قطعیت باید با آنها برخورد شود. این برخورد وظیفه اصلی نمایندگان محترم مردم است که عصاره ملت هستند. وقتی به پرچم و سرود جمهوری اسلامی ایران در بحرین جسارت می شود، باید رگ غیرت ما متورم شود.

وی افزود: اگر رادیو ورزش اکنون وارد این موضوع شده، خدایی نکرده قصدی بر بی احترامی به مردم شریف آذربایجان که هزاران شهید را تقدیم این انقلاب کرده اند، ندارد. بنده به سهم خودم دستبوس مردم غیور آذربایجان هستم که در عرصه های مختلف تاریخی تعصب خود را اثبات کردند.

میرحسینی، ادامه داد: قطعاً اتفاقی که در ورزشگاه یادگار امام رخ افتاد، مورد تأیید هیچ فرد آزاده ای در هیچ نقطه دنیا نیست. ما گلایه داریم که آنچه اتفاق افتاده ناگهانی نبوده، بلکه ریشه داشته و چرا مسئولین محترم باشگاه، استانداری و نهادهای مختلف برای پیشگیری از چنین اتفاقی حتی برای یک عده قلیل که خوراک تبلیغاتی برای رسانه های علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهند شد، اقدامی انجام نمی دهند؛ آن هم در این شرایط حساس منطقه ای که درگیر چندین جبهه هستیم.

وی، نیز اظهار کرد: اگر نسبت به ساحت نمایندگی مجلس جسارتی شد، پوزش می طلبم و از طرف شما نیز از همکارانم عذرخواهی می کنم؛ زیرا جایگاه آنها مطالبه گری و شفاف سازی است و رسانه ملی باید مطالبه گر باشد؛ گرچه ممکن است اشتباهاتی هم سهواً صورت بگیرد.

وی ادامه داد: بهتر است که این مسائل را به اصل و ریشه ببریم. ریشه های این اتفاق باید شناسایی و خشکانده شود. ما یک ایران واحد داریم که قطره قطره خون هموطنان و پدرانمان برای اعتلای این کشور و پرچم رفته و ما باید از آن حراست کنیم. دغدغه همه ما در این سنگر همین است و تا آخرین لحظه ای هم که مسئولیت داریم، نیتمان برای خداست.

مدیر شبکه رادیویی ورزش، اضافه کرد: انتظار ما از شما به عنوان نماینده مجلس این است که موضوع ورزش را کاملاً جدی بدانید و با پشتکار پیگیری کنید. عرصه اقتصادی، نظامی و فرهنگی، عرصه هایی بوده که دشمن شکست خورده و یا در حال شکست است. اکنون جبهه جدید ورزش را باز کرده اند؛ از جمله موضوع پناهندگی ورزشکاران و غیره. ما باید روی این موضوع ها کار و شفاف سازی کنیم.

انتهای پیام/

رسانه ملی چرا شعارهایی که در حمایت از رژیم فاسد طاغوتی داده شد را مورد بحث قرار نداد! نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار