معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

بارش برف و کولاک ۲۰ درصد از راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی را مسدود کرد

1400/11/01 - 11:30 - کد خبر: 57658 نسخه چاپی

نصر: معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف و کولاک روز گذشته ۲۰ درصد از راه های روستایی استان را مسدود کرده است.

به گزارش نصر، غلامرضا رسول زاده، روز جمعه در گفت و گویی با بیان اینکه در این استان ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی وجود دارد، افزود:  با تلاش راهداران تا روز چهارشنبه هفته گذشته تمامی راه های روستایی استان بازگشایی شده بود اما بارش برف و کولاک دوباره راه ارتباطی تعدادی از این روستاها را بست.
وی با اشاره به اینکه این روستاها بیشتر در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان های مرند، هشترود، اهر، ورزقان و چاراویماق واقع هستند، اظهار داشت: با اتمام بارش و فروکش کردن کولاک از امروز جمعه اقدامات لازم برای بازگشایی راههای این روستاها در اسرع وقت انجام می شود.
معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با تلاش راهداران، هم اکنون تمامی راه های شریانی، اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آنها در جریان است ولی رانندگان برای تردد در مناطق کوهستانی زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
رسول زاده، ادامه داد: در بارش های هفته اخیر بیش از ۵۲ هزار کیلومتر-باند از راه های مختلف استان با استفاده از ۲۳ هزار تن مخلوط شن و نمک توسط گروه های راهداری نمک و شن پاشی شده است.
وی یادآوری کرد: بیشترین میزان برف روبی در راه های ارتباطی مرند، اهر، جلفا، هشترود، آزادراه تبریز- زنجان، چاراویماق، شبستر، بستان آباد، کلیبر و سراب انجام شده و در این مدت راهداران به ۷۵۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرده و ۵۰ مسافر را در راهدارخانه ها اسکان دادند.
رسول زاده، راه های تحت پوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان را بیش از ۱۴ هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود: مردم و مسافران از انجام سفرهای غیرضروری به هنگام بارش برف خودداری کرده و در صورت ضرورت قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.
سامانه بارشی از شب گذشته از جو آذربایجان شرقی خارج شده است و آسمان این استان تا روز دوشنبه نسبتا پایدار خواهد بود.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
بارش برف و کولاک ۲۰ درصد از راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی را مسدود کرد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار