سردار سلامی:

دشمن کرونا را به میدان جنگ علیه ملت ایران تبدیل کرد

1400/10/20 - 22:29 - کد خبر: 57164 نسخه چاپی

نصر: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن کرونا را به میدان جنگ علیه ملت ایران تبدیل کرد، گفت: اگر پرستاران و پزشکان ما فداکارانه وارد میدان مقابله با کرونا نمی شدند، جامعه ما با گرفتاری‌ها و مشکلات بیشتری مواجه می‌شد.

به گزارش نصر، سرلشکر حسین سلامی روز دوشنبه در همایش تجلیل از دست اندرکاران طرح بسیج ملی شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: امروز در فضای ایام شهادت مظهر فضایل عالم، گنجینه تمام نشدنی ملکات فاضله الهی در رخسار یک زن که میزان معیار پاکی‌ها و درخشش کمالات است- فرزند رسول خدا حضرت فاطمه(س)- هستیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با گرامیداشت و یاد و خاطره سردار سپهبد قاسم سلیمانی وهمرزمان شهیدش گفت: امروز در یک فضای معنوی میزبان شهیدان والامقام و حیات بخش جامعه مدافعان سلامت هستیم.
وی با بیان این که شهیدان عرصه سلامت به جامعه روح، جان و حیات بخشیدند، خاطرنشان کرد: هر پزشکی و پرستاری که جان یک انسان را از مرگ نجات می‌دهد در نگاه توحیدی و الهی، همه بشریت را نجات داده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه به شهیدان افتخار کنید که زنده هستند، گفت: خداوند جانشین شهید شما در خانه است این کلام معصوم است که مایه آرامش  است.شهیدان نه فقط برای خانواده خود بلکه برای یک ملت افتخار آفریدند.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه جز با فداکاری از سختی‌ها و بحران‌ها عبور نکرده‌ایم، گفت: ما حوادث بزرگی را پشت سر گذاشتیم که هر کدام به تنهایی می‌توانست یک ملت را بشکند. او را ذلیل و تسلیم کند و عزت او را بستاند.
وی خاطرنشان کرد: هر حادثه برای هر ملت و جامعه دو  وجه دارد؛ هم می‌تواند عامل شکست و ذلت جامعه باشد و هم می‌تواند علت عزت و موجب بقا و حیات و سرافرازی و شکوه شود. ملت ایران در پرتو رهبری‌های ولی امر نایب امام زمان(عج) چه در دوره رهبری امام عظیم الشان مان حضرت روح‌الله و چه در دوره ولایت و امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای حوادث سخت و بحران‌ها را به موفقیت‌های بزرگ تبدیل کردند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: جوانان این ملت در دفاع مقدس به استقبال خطر رفتند. از مرگ نترسیدند و دقیقاً جای مرگ و زندگی را عوض کردند و شهادت را اوج جاودانگی یافتند. زیر رگبار آتش‌ها فداکارانه حرکت کردند، و از تمام زیبایی‌های دنیا گذشتند و با خدا معامله کردند.
سرلشکر سلامی ادامه داد:جوانان این ملت روی زمین افتادند تا ما ایستاده بمانیم. این یک واقعیت است است و ادبیات نیست پیکرها قطعه قطعه می‌شد و می‌سوخت، سرها و دست‌ها قطع می‌شد و پیکرهای زخمی زنده‌ می‌ماند زیر تانک‌ها له می‌شدند اما اجازه نمی‌دادند دشمن حرکت کند و سرزمین‌ها را آزاد می‌کردند.
وی با بیان اینکه تحمل گفتن این حرف‌ها را ندارم و نمی‌خواهم بیان کنم، تاکید کرد: اگر آن فداکاری‌های جاودان نبود امروز سرنوشت ما مثل کشورهای دیگر بود.
 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز هم اگر پرستاران و پزشکان ما فداکارانه به میدان مقابله با این ویروس خطرناک که همانند سلاح کشتار جمعی به جان بشریت افتاده است نمی‌رفتند، جامعه ما با مشکلات فراوان و با مصیبت‌هایی بیش از حد طاقت مواجه می‌شد.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه کرونا همانند یک سلاح کشتار جمعی است، گفت: میکروب‌های مسری بخشی از سلاح‌های کشتار جمعی هستند که امروز در زرادخانه‌های دشمن ما فراوان است. اما این سپر دفاعی مستحکم، یعنی روح فداکاری، عشق به زندگی دیگران، قدرت امید بخشی و روح بخشنده آن چیزی است که ما را در میدان مقابله با این بیماری در جهان مفتخر کرده است.
 دشمن کرونا را به میدان جنگ علیه ایران تبدیل کرد
وی گفت: ما در تحریم، تهدید و ارعاب نظامی، جنگ همه جانبه روانی، محاصره اقتصادی و حتی خشکسالی در نقطه تقاطع با کرونا درگیر بودیم. همه جا در دنیا این بیماری یک واقعیت طبیعی است اما در ایران دشمن آن را به میدان جنگ تبدیل کرد. انتظار داشتند در مقابل این بیماری کرنش کنیم، مثل برگ خزان روی زمین بریزیم و آن‌ها تماشا کنند و لبخند بزنند این آرزوی دشمن بود.
سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: اوایل شیوع بیماری، دشمن که هنوز کرونا به سرزمین‌شان نرفته بود شیپور شادی می‌نواخت و می گفت ایران نمی‌تواند در عین تحریم از این بیماری جان سالم به در ببرد ولی امروز نمودارها نشان می دهد که چه کشوری موفق است و درخشیده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نمی خواهیم زخم زبان بزنیم بلکه از شکوه و عمل مردان و زنان خود صحبت می‌کنیم و دوست داریم از آنها تجلیل کنیم و دستهایشان را ببوسیم. این کرامت و شرافت جامعه پزشکی ماست که امروز از  پس این نبرد سخت جهانی برآمده است. اما می‌دانید راز این موفقیت شگفت انگیز چیست؟ ما را اسلام موفق کرد. رهبری موفق کرد. وقتی او دست‌ها را به هم گره داد و قلب‌ها را به هم پیوند داد، همه بسیج شدند و همه برای یکی، یکی برای همه اتفاق افتاد . کشور تجلی ایثار و انفاق شد و مفاهیم دینی در جامعه جان گرفت.
وی با بیان این که شهادت یک مفهوم زینتی نیست، گفت: نمی‌توان در شهادت ریا کرد. داستان از دست دادن جان است. این فقط اسلام است که می‌تواند  اینچنین روح فداکاری و بخشندگی و ایثار ایجاد کند و در پرتو این حقیقت ما ماندیم و هنوز هستیم و با هم به آینده درخشان فکر می‌کنیم و می‌اندیشیم.
 عزت و شکوه ملت را می‌خواهیم
 سرلشکر سلامی با اشاره به  طرح شهید سلیمانی گفت: بسیجیان و همه در مقابله و مهار کرونا یاری رساندن و اجازه ندادند بحران معیشت پس از کرونا مردم ما را آزار دهد. ما فقط به امنیت نمی‌اندیشیم. امنیتی زیباست که با امنیت خاطر و آرامش روانی و آسایش هم همراه باشد. عزت و زیبایی و شکوه حیات ملت را می‌خواهیم این برای ما مهم است.
وی گفت: تلاش‌ها ثمر داد و امروز با افتخار از جهاد بزرگ‌مان در عرصه سلامت سخن می‌گوییم. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: صمیمانه از تمام خادمان عرصه سلامت تشکر می‌کنم که تصویری دل انگیز و تحسین برانگیز  از جامعه پزشکی ما ساختند و فضیلت و شرف و جوانمردی و غیرت و ایثار و فداکاری و وفاداری به ملت و اسلام را این چنین تجلی بخشیدند.
 دانشمندان وارد عرصه ساخت واکسن نمی شدند شاید  به ما واکسن نمی‌دادند/ امروز زبان ما زبان عزت است نه التماس
 سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: از آنانی که واکسن ساختند هم تشکر می‌کنم چرا که اگر دانشمندان ما واکسن‌ها را نمی‌ساختند، شاید امروز دشمن به ما واکسن نمی‌داد . ولی امروز دست ما پر است. زبانمان زبان التماس نیست زبان عزت است و این برای یک ملت کافیست.
وی با بیان این که خطرات و سختی را پشت سر گذاشتیم، گفت:  سختی‌ها گاهی با خطر همراه اند  و گاهی فقط سخت هستند. خطرات پشت سر گذاشته شده است اما سختی‌ها بعضا باقی است. با صبر و استقامت پیش می‌رویم و امیدواریم به فضل الهی در آینده در برابر این بیماری که بسیار هوشمند و موذیانه تغییر رفتار می‌دهد، موفق باشیم. چرا که چیزی تمام نشده است بنابراین  به فرماندهان سپاه می‌گویم در میدان بمانید و دوستان ما در وزارت بهداشت و درمان در خط مقدم و ما در کنار آنها ودر کنار مردم می‌مانیم.
 انتهای پیام/
دشمن کرونا را به میدان جنگ علیه ملت ایران تبدیل کرد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار