سود غیر متعارف تسهیلات بانکی را گزارش کنید

1400/10/14 - 13:32 - کد خبر: 56885 نسخه چاپی

نصر: تولیدکنندگانی که هنگام پرداخت سود تسهیلات بانکی خود، بیش از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار سود پرداخته اند، می‌توانند آن را در این خبر گزارش کنند.

به گزارش نصر، در روزهای گذشته احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت و گویی به استرداد مبالغی که به صورت مازاد از تسهیلات گیرندگان سود دریافت شده بود، خبر داد.
خاندوزی می گوید: اخذ نرخ سود تسهیلات بالای نرخ مصوب شورای پول و اعتبار در تمامی بانک ها متوقف شود. اخذ سودهای بیشتری هم که در گذشته اتفاق افتاده است باید مسترد شود.
شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیستمین جلسه مورخ ۱۳۹۵.۴.۸، ضمن تأیید و حمایت کامل از اقدامات و تدابیر بانک مرکزی نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک یا مؤسسات اعتباری و مشتری را حداکثر معادل ۱۸ درصد تعیین کرد.
همچنین نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه‌گذاری معادل ۱۵ درصد و برای سایر تسهیلات معادل ۱۸ درصد تعیین شد. این‌ مصوبه از تاریخ ۱۳۹۵.۴.۱۶ لازم‌الاجرا بوده است.
طبق دستور وزیر اقتصاد بانک های عامل می بایست مازاد سود اخذ شده را از هفتم دی 1400 به تسهیلات گیرندگان بازگردانند.
تولیدکنندگانی که بیش از نرخ قرارداد تسهیلاتی به بانک ها سود پرداخته اند، می توانند در قسمت نظرات مشکلات خود را بیان کرده و مشخصات خود را برای برقراری ارتباط خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با آن ها در آن جا درج کنند.
انتهای پیام/
سود غیر متعارف تسهیلات بانکی را گزارش کنید باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار