استاندار آذربایجان شرقی:

اولویت اول و آخر، جذب سرمایه است

1400/10/07 - 12:21 - کد خبر: 56474 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه قانون برای جذب سرمایه است نه فرار سرمایه، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در ارتباط با سرمایه‌گذاران، جنبه‌های ایجابی و تسهیل‌کننده قوانین را مد نظر قرار دهند و تنها به جنبه سلبی قوانین توجه نکنند.

به گزارش نصر، عابدین خرّم روز سه‌شنبه، ۷ دی‌ماه، در دیدار هیأت مدیره‌ی خانه‌ی صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، اظهار کرد: برخی از صنایع مزیت‌دار استان، با چالش‌ها و موانعی مواجه هستند و تا زمانی که این موانع رفع نشود، سرمایه‌گذاری، صادرات و بهره‌وری در بخش صنعت نیز با مشکل روبه‌رو خواهد شد.
وی ادامه داد: دولت در حال ایجاد وحدت رویه برای استفاده از تمام ظرفیت‌ها در راستای توسعه و رونق تولید است و مدیریت استان نیز در این زمینه همراه اهالی صنعت خواهد بود.
خرّم با بیان اینکه اولویت اول و آخر ما جذب سرمایه است، افزود: از اهالی صنعت انتظار داریم هر عاملی را که موجب جذب سرمایه می‌شود، معرفی کنند و وظیفه‌ی ما به‌عنوان مسئولان اجرایی این است که موانع را در این زمینه رفع کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین افزود: نظرات اهالی صنعت و تولید، برای ما ملموس است و باید صنعت را به مرحله‌ای برسانیم که دغدغه‌ی صنعت‌گران برای ایجاد هاب صادراتی رفع شود.
وی تأکید کرد: باید برای رفع موانع و جذب سرمایه گفت‌وگوهای مستمری بین اهالی صنعت و مسئولان اجرایی شکل گیرد و این نشست‌ها مسأله‌محور و همراه با ارائه‌ی راه حل باشد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، خرّم در پایان افزود: بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی انجام می‌شود، هدفمند است و معتقد هستیم که مشکلات اساسی این واحدها باید سر صحنه و یه صورت میدانی حل شود.
انتهای پیام/
 اولویت اول و آخر، جذب سرمایه است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار