خبر/

100 روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/امدادرسانی به 23 نفر از گرفتارشدگان در برف و سرما

1400/10/04 - 21:56 - کد خبر: 56353 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از بسته بودن راه 100 روستا در استان خبر داد.

به گزارش نصر، از دیروز بارش‌های برف زمستانی در آذربایجان‌شرقی و تبریز شتاب گرفته و اکثر شهرها و روستاها را سفیدپوش و به تبع آن کارهای حوزه راهداران را رونق بخشیده است.
اروجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اینکه تا پایان دیشب باوجود بازگشایی مسیر خیلی از روستاها، راه 200 روستا نیز در استان مسدود بود، گفت: با توجه به برودت و کولاک موجود در شهرستان هشترود، تعداد ۱۵۰ راه روستایی در این شهرستان و چاراویماق مسدود و ۵۰ روستای دیگر در شهرستان‌های بستان‌آباد، ورزقان و اهر در اثر بارش برف راهشان بسته شده بود.
وی افزود:​ با تلاش شبانه پرسنل و اکیپ‌های مستقر در راه‌های استان از این تعداد ۱۰۰ مورد بازگشایی و ۱۰۰ مورد باقیمانده نیز سعی خواهد شد تا پایان امروز بازگشایی و تردد در آنها امکان‌پذیر باشد.
علیزاده با یادآوری کولاک و سرمایی به‌وجود آمده بعداز اتمام بارش‌ها اظهار داشت: متاسفانه این کولاک باعث بسته شدن مجدد خیلی از راه‌های بازگشایی شده می‌شود و اکیپ‌های مستقر در راه‌ها را مجبور به دوباره کاری و بازگشایی‌های چندین باره یک مسیر می‌نماید.
این مقام ارشد استان در حوزه راه‌ها، در مورد تعداد اکیپ‌های مستقر در راه‌های استان عنوان کرد: یک‌هزار و ۱۰۰ نفر با نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودروی سنگین در بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی آذربایجان‌شرقی مستقر هستند.
وی از امدادرسانی به ۲۵ نفر طی دیروز توسط حوزه راهداری خبر داد و متذکر شد: صرفا ۲۳ نفر از این تعداد راه‌ماندگان در جاده‌های روستایی بوده‌اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با تاکید بر کولاک موجود در آذربایجان‌شرقی و محورهای ترددی از همشهریان خواست از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.
علیزاده در عین حال توصیه‌هایی نیز برای ترددهای ضروری داشت و گفت: در صورت ضرورت سفر، رانندگان حتما از مجهز و سالم بودن خودرو به‌خصوص برف پاک‌کن و چراغ‌ها اطمینان داشته باشند و زنجیر چرخ، وسایل ایمنی، لباس گرم، پتو و آذوقه و ... همراه داشته باشند.
وی با یادآوری تصادف شدید دیروز ال۹۰ در آزادراه، با ۳ سرنشین که یک کودک خردسال از مسافران این خودرو بود، اضافه کرد: بنا به اظهار راننده خودرو با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در حرکت بود که باتوجه به برودت هوا و بارندگی شدید با گاردریل برخورد و سپس در مسیر راه تریلی قرار گرفته بود که خوشبختانه با هوشیاری راننده خودروی سنگین از وقوع حادثه جانی جلوگیری شده بود اما این حادثه به دلیل بی‌توجهی راننده سواری به وضعیت جوی و رانندگی با سرعت بالا، اتفاق افتاده که علی رغم خسارت مالی شدید، خوشبختانه خسارت جانی نداشت ولی به‌راحتی با لحاظ شرایط رانندگی ایمنی و سرعت مطمئنه می‌شد از این موضوع نیز جلوگیری کرد.
گفتنی است، آذربایجان‌شرقی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه که ۴ هزار کیلومتر آن را اصلی و فرعی و ۱۰ هزار کیلومتر روستایی یکی از استانهای کشور با تکثر راه محسوب می‌شود.
انتهای پیام/
100 روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/امدادرسانی به 23 نفر از گرفتارشدگان در برف و سرما خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار