مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز؛

عملیات امدادی در عباسی با یافتن دو مصدوم دیگر پایان یافت

1400/10/01 - 12:16 - کد خبر: 56206 نسخه چاپی

نصر: مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز گفت:با توجه به اظهار شاهدین مبنی بر وجود دیگر افراد محبوس در این حادثه، آتش نشانان به تداوم اجرای عملیات جستجو پرداخته و ساعاتی پس از تلاش گروهای امدادی موفق به یافتن یک زن و مرد دیگر شدند که هر دو نیز متاسفانه جان باخته بودند.

به گزارش نصر، "علیرضا زبردست" با اعلام اینکه پنج ایستگاه عملیاتی در محل حادثه مشغول عملیات بودند، افزود: این حادثه انفجار در باب ساختمان پنج طبقه واقع در آخر عباسی رخ داده و منجر به تخریب ساختمان مجاور و آسیب هایی به تعدادی از ساختمان های همجوار از جمله شکستگی شیشه ها و ... شد.
وی افزود: آتش نشانان به هنگام حضور در لحظات اولیه حادثه، ضمن ایمن سازی محل موفق به یافتن چهار مصدوم از زیر آوار شدند که هر چهار مصدوم نیز به سرعت در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت.
وی حجم بالای آوار این ساختمان و احتمال ریزش ساختمان همجوار را از جمله مشکلات عملیاتی این حادثه عنوان کرد و افزود: در اثر انفجار ساختمان مجاور به شدت تخریب و درحال ریزش بود که عملیات اجرایی جستجو و یافتن محبوسین را با دشواری روبرو می کرد که خوشبختانه تیم با تجربه آوار برداری این سازمان با رعایت اصول دقیق ایمنی و استفاده از تاکتیک های عملیاتی موفق به یافتن اولین مرد محبوس این حادثه در ساعات اولیه عملیات شدند که متاسفانه فوت وی نیز به تایید اورژانس رسید.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز ادامه داد: با توجه به اظهار شاهدین مبنی بر وجود دیگر افراد محبوس در این حادثه، آتش نشانان به تداوم اجرای عملیات جستجو پرداخته و ساعاتی پس از تلاش گروهای امدادی موفق به یافتن یک زن و مرد دیگر شدند که هر دو نیز متاسفانه جان باخته بودند.
آتش پاد زبردست در خاتمه گفتگو حضور تمامی مسئولین شهری از جمله نماینده محترم ولی فقیه،استاندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر را که مایه دلگرمی آتش نشانان و اهمیت ویژه آن ها به ایمنی و امنیت شهروندان است، ستود و از زحمات و همکاری حوزه های معاونت خدمات شهری، نیروهای انتظامی، هلال احمر و صدا و سیما و رسانه ها در راستای آگاه سازی شهروندان قدردانی کرد.
انتهای پیام/
عملیات امدادی در عباسی با یافتن دو مصدوم دیگر پایان یافت سحر مغفرت

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار