رئیس مجلس شورای اسلامی:

نظام حکمرانی مطلوب مبتنی بر نگاه اجتماعی و نهادی است

1400/09/28 - 10:55 - کد خبر: 56058 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به نوآوری اجتماعی در تئوری پردازی ها تاکید کرد: در گام دوم انقلاب باید در حوزه علوم انسانی اسلامی تمرکز ما بر کارآمدسازی دین در اداره جامعه باشد.

به گزارش نصر، محمدباقر قالیباف در افتتاحیه ششمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی و پنجمین دوره جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی بیان کرد: خوشحال هستم امروز توفیق حضور در افتتاحیه این کنگره با اهمیت را دارم. جمعی که در این کنگره حضور داشته و در روزهای آینده نیز در دانشگاه ها گرد هم می آیند کارشان نظریه پردازی در قلمرو علوم انسانی اسلامی است ولی بنده به عنوان یک خدمتگزار در جمهوری اسلامی به عنوان یک مدیر در سیاست گذاری و حکمرانی نقش آفرینی می کنم و اکنون می خواهم به چندین نکته با اشاره به تجربه ۴۰ ساله خود که از نزدیک در صحنه عمل موضوعات حکمرانی را رصد کرده، اشاره کنم.
وی در ادامه اظهار کرد: همه ما باور داریم که بدون شک مبنای تحول جوامع و ملت ها پیش از آنکه علم و تجربه باشد تفکر و اندیشه است، به خصوص در حوزه علوم انسانی که یک علم انسان ساز است. تمام نهادها و سایر بخش های علمی بدون شک تحت تاثیر این حوزه هستند. اگر بخواهیم تحول جدی و بنیادی در جامعه رقم زده و اهداف انقلاب اسلامی و مکتب سیاسی امام را محقق کنیم و یک نظام دینی و ولایی را ایجاد کنیم قطعا توجه به این نکته ضروری است.
انتهای پیام/
نظام حکمرانی مطلوب مبتنی بر نگاه اجتماعی و نهادی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار