استاندار آذربایجان‌شرقی:

نهادهای مسوول طرح جهش مسکن گزارش هفتگی دهند

1400/09/23 - 13:42 - کد خبر: 55844 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به حمایت دولت از اجرای طرح جهش تولید مسکن ضروری است تمامی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در استان برای اجرای هرچه سریع‌تر این طرح همکاری کنند.

به گزارش نصر، عابدین خرّم روز سه شنبه در جلسه شورای مسکن آذربایجان شرقی افزود: همه مسوولان برای اجرای این طرح باید اراده ملی داشته و تلاش کنند تا موانع و مشکلات موجود هرچه سریع تر برداشته شود و تعلل دراجرای طرح به هیچ وجه قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: ضروری است جلسه شورای مسکن به صورت هفتگی جهت بررسی وضعیت پیشبرد این طرح برگزار و دستگاه های مختلف گزارش کامل از عملکرد خود ارایه دهند.
خرّم اظهارداشت: پیمانکاران به عنوان سرمایه گذاران طرح ها نباید در بروکروسی اداری معطل شوند؛ ضروری است تمامی مشکلات پیمانکاران از طریق اختیارات قانونی رفع شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه ۴۰ درصد متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان مربوط به شهر جدید شهریار است، افزود: امیدواریم این طرح بهانه‌ای برای شروع ساخت‌وساز در این شهر جدید باشد.
جواد رحمتی با بیان اینکه شهر جدید شهریار موقعیت مناسبی نسبت به تبریز دارد، افزود: اگر طرح‌های مسکن در این شهر آغاز شود، مشکلات مسکن شهر تبریز حل می‌شود.
سلطانی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی هم از ثبت‌نام بیش از ۱۲۹ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: از این تعداد، ۵۶ هزار نفر مربوط به شهر جدید شهریار، ۳۱ هزار نفر مربوط به شهر جدید سهند، ۱۶ هزار نفر در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر و ۲۵ هزار نفر در سایر شهرها هستند.
انتهای پیام/
نهادهای مسوول طرح جهش مسکن گزارش هفتگی دهند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار